کتاب درآمدی بر مسیحیت

Christianity
کد کتاب : 24157
مترجم :
شابک : 978-6005733099
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 180
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 تیر

معرفی کتاب درآمدی بر مسیحیت اثر لیندا وودهد

لیندا وودهد دارای دکترای الهیات و استاد جامعه شناسی دین در دانشگاه لاکنستر انگلیس، در این کتاب با بررسی مضامین و بن مایه های کلیدی زندگی و تفکر مسیحی، به منابع و قوانین بنیادینی اشاه می کند که مسیحیان با آن سروکار دارند.
کتاب او از هفت فصل تشکیل شده است. فصل اول طرحی اجمالی از راه هایی است که عیسی به یاری آن تفسیر شده است و نقش حیاتی ای را که این تفاسیر در تعیین حد و مرزهای تفکر مسیحی ایفا می کند، به دست می دهد. فصل دوم در ادامه مطالب مقدماتی، حول مسیحیت می چرخد تا نشان ها، داستان ها، نمادها و آیین هایی را بازشناسی کند که به عنوان قالب های ساختاری اصلی دین به کار می روند.
فصل های سوم و چهارم مسیری را دنبال می کند که در آن گرایش های مختلف درون مسیحیت به لحاظ تاریخی تا آغاز عصر جدید ادامه می یابد. فصل سوم به دو نمود تاریخی بسیار مهم مسیحیت راجع به قدرت یا نیروی برتر معطوف است؛ مسیحیت کلیسایی و مسیحیت انجیلی. فصل چهارم شکل گیری و بسط اشکال مسیحیت را با نگاهی درونی تر مورد بررسی قرار می دهد و مسیحیت عرفانی را می کاود.
فصل پنجم روایتی است از مسیحیت در عصر مدرن و برخوردها و تزاحم های جدی میان عقل و کلیسا و مباحث مربوط به آزادی انسان. در فصل ششم به جایگاه مسیحیت خارج از دنیای غرب پرداخته می شود و فصل هفتم، نقش زنان و مردان و نگاه متوازن جنسیتی را در مسیحیت بررسی می کند.

کتاب درآمدی بر مسیحیت

لیندا وودهد
لیندا جین پائولین وودهد (متولد 15 فوریه 1964) یک استاد دانشگاه علمی انگلیس است که در زمینه مطالعات دینی و جامعه شناسی دین تخصص دارد. او از سال 1980 و برای شروع بحث و گفتگوهای عمومی در مورد ایمان بیشتر به خاطر کارهای خود در زمینه تغییر مذهبی شناخته شده است. وی را متیو تیلور، رئیس انجمن سلطنتی هنرها، به عنوان "یكی از متخصصان برجسته جهان در زمینه دین" توصیف كرده است. از سال 2006، او استاد جامعه شناسی دین در گروه سیاست، فلسفه و دین در دانشگاه لنکستر بوده است. او از سال 2007 تا 2012 مدیر برنامه AH...