کتاب شش عدد

Just Six Numbers
(نیروهای بنیادی که جهان را شکل می دهند)
کد کتاب : 25622
مترجم : سعید تهرانی نسب
شابک : 978-9643129842
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

معرفی کتاب شش عدد اثر مارتین ریس

چه شد که میلیاردها کهکشان، سیاه چاله، ستاره و سیاره از «یک حادثه ی پیدایش» پدید آمدند؟ اتم ها چگونه این جا، روی زمین و شاید روی کرات دیگر کنار هم قرار گرفتند و موجودات زنده ای چنان پیچیده ساختند که درباره ی منشأ پیدایش خود و هدف زندگی شان تفکر کنند؟ این کتاب برای نخستین بار کشفیات جدید مربوط به این پرسش های اساسی و بینش هایی فوق العاده در این زمینه را به خواننده ارائه می کند.
خواندن کتاب شش عدد که به قلم یکی از عالی ترین، دورنگرترین و عمیق ترین کیهان شناسان عصر ما نگاشته شده است، برای همه ی کسانی که می خواهند نیروهای بنیادی شکل دهنده ی عالم و همه ی محتویات آن را بشناسند، یک ضرورت به حساب می آید.

کتاب شش عدد

مارتین ریس
سر جان ریس (Martin Rees) (زاده ۲۳ ژوئن ۱۹۴۲) کیهان‌شناس و اختر فیزیکدان انگلیسی است. او بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ رئیس انجمن سلطنتی بوده‌است.ریس در 23 ژوئن 1942 در یورک، انگلیس متولد شد. والدین او، هر دو معلم، پس از یک زندگی پیرامونی در جنگ، در یک منطقه روستایی شوپشایر در نزدیکی مرز با ولز با ریس، تنها کودک مستقر شدند. در آنجا، والدین وی کالج Bedstone، یک مدرسه شبانه روزی را بر اساس مفاهیم آموزشی مترقی تأسیس کردند. او در کالج Bedstone تحصیل کرد، سپس از سن 13 سالگی در مدرسه Shrew...