کتاب جهان زیبا

The Elegant Universe
نظریه ی ریسمان و تکاپوی سازگاری نسبیت و فیزیک کوانتوم
کد کتاب : 19675
مترجم : مازیار نوعی
شابک : 978-6009428915
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 292
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب جهان زیبا اثر برایان گرین

در کتاب جهان زیبا آمده است : امروزه فیزیکدانان و ریاضیدانان در سرتاسر جهان با اشتیاق بر روی یکی از جاه طلبانه ترین نظریه هایی که تا کنون ارائه شده است کار می کنند: نظریه ریسمان ها ، همانطور که اغلب چنین تعریف می شود ، کلید تئوری یکپارچه میدانی است که بیش از سی سال از انیشتین دور مانده است. سرانجام ، تضاد قرن بین نسبیت بزرگ و کوچک نظریه کوانتوم برطرف می شود. نظریه ریسمان بیان می کند که همه اتفاقات شگفت انگیز در جهان ، از رقص ناشایست کوارک های زیر اتمی گرفته تا چرخش با شکوه کهکشان های آسمانی ، بازتاب یک اصل فیزیکی بزرگ و جلوه های یک موجود واحد هستند که حلقه های کوچک لرزشی انرژی ، میکروسکوپی به اندازه یک میلیاردم اندازه اتم است. در این کتاب شگفت آور ، گرین داستان علمی و تلاش های انسانی را که در سایه ی جستجوی فیزیک قرن بیستم است به هم ارتباط می هد تا به دنبال یک نظریه برای همه چیز باشد.کتاب جهان زیبا با استفاده استادانه از استعاره و قیاس ، برخی از پیچیده ترین مفاهیم را که از نظر بصری قابل ارزیابی است و کاملا سرگرم کننده است ،به ما از همیشه نزدیک تر می کند تا درک کنیم جهان چگونه جهان کار می کند.

کتاب جهان زیبا

برایان گرین
برایان گرین (به انگلیسی: Brian Greene) (زاده در ۹ فوریه ۱۹۶۳، نیویورک) فیزیکدان آمریکایی و یکی از نظریه‌پردازان نظریه ریسمان است. او از سال ۱۹۹۶ در دانشگاه کلمبیا به تدریس می‌پردازد. وی در ۱۲ سالگی آن چنان در ریاضی توانایی پیدا کرد که یک استاد دانشگاه به او خصوصی درس می‌داد. گرین در سال ۱۹۸۰ وارد دانشگاه هاروارد شد و لیسانس فیزیک گرفت. در سال ۱۹۹۶ دکترای خود را با بورس رودز در دانشگاه آکسفورد گرفت.
نکوداشت های کتاب جهان زیبا
“As rewarding as it gets . . . a thrilling ride through a lovely landscape.” - Los Angeles Times
"این کتاب به هر اندازه که می شود پاداش می دهد. . . یک سواری هیجان انگیز در طی مسیر منظره ای زیبا است. " - لس آنجلس تایمز

“Sets a standard that will be hard to beat.” - George Johnson, The New York Times Book Review
" استانداردی را تنظیم می کند که جلو زدن از آن دشوار خواهد بود." - بررسی کتاب نیویورک تایمز

قسمت هایی از کتاب جهان زیبا (لذت متن)