کتاب نقطه آبی کمرنگ

Pale Blue Dot: A Vision of the Human Future in Space
چشم اندازی از آینده بشر در فضا
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 38,000 | 34,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: مازیار مازیار
    نویسنده:
کد کتاب : 19673
مترجم : شهریار رضانیا
شابک : 78-6006043906
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

معرفی کتاب نقطه آبی کمرنگ اثر کارل سیگن

نقطه آبی کم رنگ: چشم اندازی از آینده ی بشر در فضا کتابی است توسط ستاره شناس کارل سیگن نوشته شده است. این کتاب دنباله ی کتاب کیهان است و از عکس معروف 1990 نقطه آبی کم رنگ الهام گرفته شده است ، که سیگن توصیف تکان دهنده ای را برای آن ارائه می دهد. در این کتاب ، سیگن فلسفه ی جایگاه انسان در جهان را با توصیف دانش فعلی در مورد منظومه شمسی مخلوط می کند. وی همچنین جزئیات چشم انداز انسانی را برای آینده بیان می کند
در کتاب کیهان ، کارل سیگن ستاره شناس فقید نگاه خود را به رمز و راز باشکوه جهان انداخت و آن را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان قابل دسترسی کرد. اکنون در این دنباله خیره کننده ، کارل سیگن سفر انقلابی خود را در فضا و زمان به پایان می رساند.
نسل های آینده به دوران ما نگاه می کنند به عنوان زمانی که نژاد بشر سرانجام به یک مرز کاملا جدید - فضا راه یافت. سیگن در نقطه آبی کم رنگ ، تاریخچه طلسم کننده پرتاب ما به کیهان را ردیابی می کند و آینده ای را که پیش روی ما قرار دارد ، هنگامی که به سیستم منظومه شمسی خود می رویم و به کهکشان های دورتر می پردازیم ، ارزیابی می کند. سیگن تأکید می کند ، کاوش و حل و فصل نهایی جهان های دیگر نه خیالی است و نه تجملاتی بلکه شرط لازم برای بقای نژاد بشر است.
کارل سیگن ، نویسنده برنده جایزه پولیتزر ، اکتشاف ما در فضا را ردیابی می کند و نشان می دهد که بقای ما ممکن است به استفاده هوشمندانه از جهان های دیگر بستگی داشته باشد. این کتاب هیجان انگیز نشان می دهد که چگونه کشف علمی، درک ما را از اینکه چه کسی هستیم و در کجا قرار گرفته ایم تغییر داده است و ما را به چالش می کشد که با این دانش چه کاری انجام خواهیم داد.

کتاب نقطه آبی کمرنگ

کارل سیگن
کارل ادوارد سِیگِن (انگلیسی: Carl Edward Sagan؛ زادهٔ ۹ نوامبر ۱۹۳۴ – درگذشتهٔ ۲۰ دسامبر ۱۹۹۶) اخترشناس آمریکایی، اخترشیمیدان، مشاور سازمان ناسا، نویسنده و مروج موفق اخترشناسی، اخترفیزیک و سایر علوم طبیعی بود. او پیشگام اخترزیست‌شناسی و بنیادگذار طرح جستجوی هوش فرازمینی معروف به «سِتی» بود.شهرت جهانی او برای تألیف کتاب‌های علوم همگانی، و نیز مجری برنامهٔ علمی گیتی: یک سفر شخصی (کاسموس) بود که ۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بیننده داشت. او برنده جایزه پولیتزر ۱۹۷۸ بود. میلیاردها و میل...
نکوداشت های کتاب نقطه آبی کمرنگ
FASCINATING . . . MEMORABLE . . . REVEALING . . . PERHAPS THE BEST OF CARL SAGAN'S BOOKS.
جذاب... به یاد ماندنی... آشکارکننده... شاید بهترین کتاب کارل سیگن باشد.
The Washington Post Book World

TAKES READERS FAR BEYOND Cosmos . . . Sagan sees humanity's future in the stars
این کتاب خوانندگان را فراتر از کیهان می برد. سیگن آینده ی بشریت را در ستارگان می بیند.
Chicago Tribune Chicago Tribune

قسمت هایی از کتاب نقطه آبی کمرنگ (لذت متن)
و هنوز هیچ نشانه ای از انسان ها در این تصویر نیست، نه از بازسازی سطح زمین، نه از ماشین ها، نه از خودمان: ما بسیار کوچک هستیم و کشورداری مان نحیف تر از آنی است که توسط یک سفینه ی فضایی در بین زمین و ماه، دیده شود. از این دیدگاه وسواسمان در مورد ملی گرایی، در هیچ جایی نمایان نیست. تصاویر آپولو از کل زمین چیزی را که برای اهل نجوم به خوبی شناخته شده است به توده ها منتقل نمود. در قیاس با دنیاها (حتی اگر نخواهیم درباره ستارگان و کهکشان ها بگوییم ) انسانها ناچیز هستند لایه ای نازک از زندگی بر روی تکه ای گمنام و منزوی از سنگ و فلز.

بسیاری در پروژه ویجر ناسا از این ایده ی من پشتیبانی می کردند؛ اما از منظومه شمسی بیرونی، موقعیت زمین بسیار نزدیک به خورشید قرار گرفته است، مانند شب پره ای مفتون یک شعله, آیا ما می خواستیم که دوربین را آنقدر نزدیک به خورشید نشانه رویم تا سوختن سیستم ویدیکان سفینه فضایی را ریسک کنیم؟ آیا بهتر نبود تا گرفتن تمامی تصاویر علمی از اورانوس و نپتون، اگر سفینه فضایی می توانست تا آن موقع دوام بیاورد، قضیه را به تعویق بیندازیم؟