کتاب نقطه آبی کمرنگ

Pale Blue Dot: A Vision of the Human Future in Space
چشم اندازی از آینده بشر در فضا

مشخصات کتاب نقطه آبی کمرنگ
مترجم : شهریار رضانیا
شابک : 78-6006043906
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب نقطه آبی کمرنگ اثر کارل سیگن

کارل سیگن، پروفسور ستاره شناسی و علوم فضایی و مدیر آزمایشگاه مطالعات سیاره ای در دانشگاه کرنل بود. وی در هدایت برنامه فضایی آمریکا نقشی محوری داشت. او از دهه ی 1950 مشاور و راهنمای ناسا بود، فضانوردان آپولو را قبل از پروازهای شان توجیه می کرد و نیز در سفرهای اکتشافی سفینه های مارینر، مارینر، وایکینگ، ویجر و گالیله به سیاره ها همکاری داشت. دکتر کارل سیگن برای تلاش هایش، مدال های دستاورد فوق العاده علمی و دو بار مدال خدمات برجسته برای عموم و همین طور جایزه دستاورد آپولو و نام گذاری سیارک 2709 سیگن به اسم وی، نایل شد. او هم چنین نشان جان اف. کندی علوم فضانوردی انجمن فضانوردی آمریکا، نشان هفتاد و پنجمین سالگرد کلوپ کاشفان، مدال کنستانتین تسیولکوفسکی از فدراسیون فضانوردان جماهیر شوروی و نشان ماسورسکی از انجمن فضانوردی آمریکا را برای نقش فوق العاده اش در توسعه علوم سیاره ای … به عنوان دانشمند تربیت شده در نجوم و بیولوژی دریافت کرد. دکتر سیگن در مطالعه اتمسفرهای سیاره ای، سطوح سیاره ای، تاریخچه زمین و بیولوژی فرازمینی خدماتی محوری ارائه کرده است. بسیاری از فعال ترین دانشمندان سیاره ای که اکنون مشغول به کارند، دانشجویان و همکاران گذشته و حال حاضر وی می باشند.
نام و جرقه اولیه کتاب به پیشنهاد کارل سیگن به سازمان ناسا برمی گردد توصیف و تشریح بسیار تاثیرگذار کارل سیگن با دیدن عکسی که به نام «نقطه آبی کمرنگ» معروفیت جهانی پیدا کرده است.

کتاب نقطه آبی کمرنگ

کارل سیگن
کارل ادوارد سِیگِن (انگلیسی: Carl Edward Sagan؛ زادهٔ ۹ نوامبر ۱۹۳۴ – درگذشتهٔ ۲۰ دسامبر ۱۹۹۶) اخترشناس آمریکایی، اخترشیمیدان، مشاور سازمان ناسا، نویسنده و مروج موفق اخترشناسی، اخترفیزیک و سایر علوم طبیعی بود. او پیشگام اخترزیست‌شناسی و بنیادگذار طرح جستجوی هوش فرازمینی معروف به «سِتی» بود.شهرت جهانی او برای تألیف کتاب‌های علوم همگانی، و نیز مجری برنامهٔ علمی گیتی: یک سفر شخصی (کاسموس) بود که ۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بیننده داشت. او برنده جایزه پولیتزر ۱۹۷۸ بود. میلیاردها و میل...