کتاب تکنوکراسی و سیاستگذاری اقتصادی در ایران (گالینگور)

Technocracy
کد کتاب : 25737
شابک : 978-2000418856
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 17
زودترین زمان ارسال : 25 تیر

تکنوکراسی و سیاستگذاری اقتصادی در ایران
Technocracy
کد کتاب : 25735
شابک : 978-9648578577
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 16
زودترین زمان ارسال : 25 تیر

معرفی کتاب تکنوکراسی و سیاستگذاری اقتصادی در ایران اثر علی اصغر سعیدی

در کتاب پیش رو دکتر نیازمند بنیانگذار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به روایت زندگی مدیریتی خود، چگونگی شکل گیری تکنوکراسی در ایران در سال های 1348-1341، نحوه ی تأمین اورانیوم برای نیروگاه هسته ای ایران و روشن کردن گوشه هایی ثبت نشده از تاریخ توسعه صنعتی ایران در دهه چهل می پردازد.

کتاب تکنوکراسی و سیاستگذاری اقتصادی در ایران

علی اصغر سعیدی
علی‌اصغرسعیدی جامعه‌شناس ایرانی و دانشیار و مدیر گروه برنامه‌ریزی و رفاه اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است. وی دوره کارشناسی علوم اجتماعی را در دانشگاه تهران (۱۳۶۸)، کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی را در همین دانشگاه (۱۳۷۱) و دکتری جامعه‌شناسی از دانشگاه لندن (۱۳۷۸) گذرانده‌است.
دسته بندی های کتاب تکنوکراسی و سیاستگذاری اقتصادی در ایران
قسمت هایی از کتاب تکنوکراسی و سیاستگذاری اقتصادی در ایران (لذت متن)
واقعه دیگری که از نزدیک شاهد آن بودم این بود که روزی خیامی به وزارت اقتصاد آمد و به عالیخانی و من گفت که تصمیم دارد 95 درصد دارائی خود را وقف تأسیس مدارس صنعتی در سرتاسر ایران کند و در هر شهری یک مدرسه صنعتی بسازد و تمام هزینه سرمایه ای و جاری این مدارس را خود تأمین کند. من از او پرسیدم که عدد 95 درصد چه معنی دارد؟ گفت آن پنج درصد ارثیه زن و فرزندان و وراث دیگر است. آنجا من فهمیدم که صنعت گران نه تنها به توسعه صنعت خود علاقه مند هستند بلکه به هر چیز که صنعت را توسعه دهد و رفاه ایجاد کند علاقه مندند.