کتاب غرقگی

Flow
فرایند درگیری انسان با زندگی برای به دست آوردن شادکامی
کد کتاب : 26070
مترجم :
شابک : 978-6003510791
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 400
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1990
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب غرقگی اثر میهالی چیک سنت میهای

در کتاب غرقگی، خلاصه نتایج چند دهه پژوهش درباره جنبه های مثبت تجربه بشر- خشنودی، خلاقیت، یا فرایند درگیری کامل با زندگی که من آن را غرقگی نامیده ام برای عموم خوانندگان (نه تنها متخصصان) آورده شده است. انجام دادن چنین کاری تا حدی خطرناک است، زیرا فاصله گرفتن از قیود نوشتن مطلب به شکل علمی، ممکت است موجب کم شدن دقت یا علاقه مفرط نویسنده به موضوع شود.
با این حال، کتابی که پیش رو دارید، کتاب عامه پسندی، که درباره ی شادکامی راهکارهای ساده و عملی ارائه می دهد، نیست. انجام دادن چنین کاری ناممکن است زیرا زندگی شاد چیزی است که منحصرا به دست هر فرد خلق می شود و نمی توان آن را از روی دستورالعمل دیگران کپی کرد.
بنابراین، کتاب غرقگی به جای پرداختن به دستورالعمل شادکامی، به بیان اصول کلی ای می پردازد که با به کار بردن آن ها می توان زندگی های کسالت بار و بی معنی را به زندگی هایی پر از شادمانی تبدیل کرد، به علاوه مثاله هایی از افرادی که از این اصول استفاده کرده اند، نیر در کتاب آورده شده است. قول نمی دهم که در صفحات این کتاب میانبرهای آسمانی بیان شده باشد. اما برای افراد علاقه مند به موضوع اطلاعات کافی، که بر مبنای آن بتوانند از این نظریه به شکلی کاربردی استفاده کنند، وجود دارد.

کتاب غرقگی