کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح

Heavenly Flower
برنامه اخلاقی ، عبادی ، پزشکی و تغذیه قبل از بارداری تا پایان شیردهی
کد کتاب : 27263
شابک : 978-9649399430
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 260
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 153
زودترین زمان ارسال : 12 آذر

معرفی کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح اثر سیما میخبر

"ریحانه بهشتی یا فرزند صالح" به قلم "سیما میخبر" و جمعی از خواهران حوزه علمیه کتابی است ارزشمند که یک "برنامه اخلاقی ، عبادی ، پزشکی و تغذیه قبل از بارداری تا پایان شیردهی" را به والدین، علی الخصوص مادران، ارائه می کند. در جهان پر دغدغه ی امروزی، که اجتماع به میدان نبردی تبدیل شده که در آن هرکس تلاش می کند در مسائل مادی بیشتری پیروز و برنده باشد، گروهی هستند که به اخلاقیات و روحیات معنوی بیش از باقی مسائل اهمیت می دهند. کتاب "ریحانه بهشتی یا فرزند صالح" که "سیما میخبر" آن را با همکاری جمعی از خواهران حوزه به رشته ی تحریر درآورده است، به این افراد تعلق دارد؛ چرا که "برنامه اخلاقی ، عبادی ، پزشکی و تغذیه قبل از بارداری تا پایان شیردهی" علاوه بر اینکه به والدین در به دنیا آوردن و پرورش اولیه یک "ریحانه بهشتی یا فرزند صالح" کمک می کند، با شکل دادن عادات مثبتی که در این بازه ی زمانی تمرین می کنند، باعث می شود که خود پدر و مادر نیز معنویتی بدیع و روح انگیز را تجربه کنند.
کتاب حاضر با ارائه ی برگزیده ای از بهترین برنامه های دوران مدنظر که صحت و سلامت اجرای آن به تایید پزشکان متخصص بانوان هم رسیده، موارد ارزشمندی را مطرح می کند که امامان معصوم ما نیز به آن توصیه کرده اند. با توجه به اثرات بسزایی که روحیات، اندیشه و هیجان های مختلف پدر و مادر از نظر دینی و پزشکی بر وضعیت جنین می گذارد، مطالعه ی کتاب "ریحانه بهشتی یا فرزند صالح" می تواند راهنمای فوق العاده ای برای والدین در این دوران باشد و آداب، مستحبات، مکروهات و اصول تربیتی مهمی را به آن ها آموزش دهد.

کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح

قسمت هایی از کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح (لذت متن)
برای تربیت فرزندانی صالح ابتدا لازم است پدران و مادران، خود علما و عملا شایسته باشند، زیرا مجموعه ی رفتار و گفتار آنان است که سرمشق کودکان می شود و صفات و عادات او را می سازد. بر همین اساس با استفاده از کلام پیشوایان معصوم و دیگر دستاوردهای دانش پزشکی آنچه را در تربیت کودک و در جهت داشتن فرزندانی صالح موثر است گردآوری کردیم. با این امید که به لطف خداوند برای پشتیبانی جوانان پاک نیت که تصمیم به ازدواج دارند و نیز برای اولیای خیراندیش مفید باشد و با به کاربستن این توصیه ها، فرزندانی افتخارآفرین به جامعه ی بشری تحویل دهند.