کتاب صبحانه در خانه سوخته

selected poem
کد کتاب : 2813
مترجم : مریم آقاخانی
شابک : 9786003762138
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 96
سال انتشار شمسی : 1396
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب صبحانه در خانه سوخته اثر مارگریت دوراس

اشعار اتوود با زبانی ساده و صمیمی و طنزی هوشیارانه همان دغدغه های همیشگی او را در بر دارد. او به مسئله هویت زنانه در جهان معاصر می پردازد و برای ترسیم این هویت بارها به اساطیر مراجعه می کند. برای اتوود نقش های جنسیتی هنوز هم بر اساس پیش فرض ها و جانبداری های سنتی شکل گرفته اند و باید مورد پرسش قرار گیرند. دیگر اینکه در این آثار مسئله نوشتن و خلق ادبی خود موضوع آثار می شوند. او همواره به نسبت میان هنر و زندگی حساس بوده است. در اشعار اتوود محیط زیست نیز نقشی محوری دارد و تصاویر دقیق و شفافی از طبیعت زیبا و چشم انداز وحشی و دست نخورده ی کانادا به گونه ای نمادین به کار گرفته شده است. او به ویژه به رابطه مشکل ساز و فایده نگر انسان با محیط زیست می پردازد.

در نهایت، شعر مارگارت اتوود فریادی عمیق بر علیه نابرابری های اجتماعی و تلاشی برای ارتباط عمیق انسانی است، آرمانی که تحقق آن هر روز که می گذرد دورتر و دورتر به نظر می رسد و در این جهان بی رحم و خشن سرابی بیشتر نمی نماید. امیدوارم ترجمه مریم آقاخانی از چند شعر مارگارت اتوود قدمی موثر برای بیان هر چه ضروری تر بودن این فریاد باشد.

کتاب صبحانه در خانه سوخته

مارگریت دوراس
مارگریت دوراس با نام کامل مارگریت ژرمن ماری دونادیو، نویسنده و فیلم ساز فرانسوی است. برخی از منتقدان ادبی لقب «بانوی داستاننویسی مدرن» را به او دادهاند. او در طول دوران فعالیت ادبی و هنری خود، بیش از ۱۹ فیلم ساخت و ۶۰ کتاب شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، اقتباس، فیلمنامه نوشت.دوراس در ۴ آوریل ۱۹۱۴ در خانوادهای فرانسوی در هندوچین، مستعمره ی سابق فرانسه و ویتنام فعلی زاده شد. او دو برادر بزرگتر از خود داشت. در سال ۱۹۲۹، مارگریت به منظور تحصیل در دوره ی دبیرستان به سایگون رفت. در همان زمان ب...
دسته بندی های کتاب صبحانه در خانه سوخته