کتاب ظلم جهل و برزخیان زمین

Injustice, Ignorance and Purgatory
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 80,000 | 72,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: طرح نو طرح نو
    نویسنده:
کد کتاب : 28911
شابک : 978-9644890932
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 397
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب ظلم جهل و برزخیان زمین اثر محمد قائد

کتاب «ظلم جهل و برزخیان زمین» نوشته «محمد قائد» از دو قسمت اساسی تشکیل شده است. در قسمت نخست از این تقسیم بندی دوگانه، محمد قائد که خود سالیان سال روزنامه نگاری را تجربه کرده است این بار به سراغ مطالعه خرده فرهنگ هایی درون محدوده خاورمیانه رفته است. خرده فرهنگ هایی که در عین تضاد ها و اختلاف هایشان درون یک محدوده جغرافیایی خاص جای گرفته اند. چیزی که در اینجا نگارنده به دنبال آن است نحوه شکل گیری گفتمان هایی تحت عنوان "گفت و گوی تمدن ها" می باشد که به دنبال مراودات میان این خرده فرهنگ ها بر آمده است. در بخش دوم از کتاب محمد قائد با نگاهی انتقادی این مراوردات را مورد بررسی قرار داده است. تبادل هایی که پا را از محدوده خاورمیانه فراتر می گذارد و گریزی به تعامل ها با غرب می زند.
کتاب «ظلم جهل و برزخیان زمین» در شش فصل پرکشش و خواندنی مطالبی را" در زمینه مبادلات درون فرهنگی در ایران، پاره ای برخوردها میان فرهنگ ایرانیان، فرهنگ غربیان و فرهنگ عربها، و تصویری از آنچه چالش جاری مسلمانان خاورمیانه در برابر استیلای غرب تلقی می شود" بیان می کند. و در نهایت با آوردن مثالهای مختلف از زمانهای دور و نزدیک، خلاصه می کند که "پیش از بازی کردن نقش معلم برای جهانیان، بهتر است به تصویر خود در چشم فرهنگهای دیگر هم کمی توجه کنیم.

کتاب ظلم جهل و برزخیان زمین

محمد قائد
محمد قائد شرفی، نویسنده و مترجم و روزنامه‌نگار، متولد 1329در شیراز است. او از 1348تا 1352در رشته‌ی روانشناسی در دانشگاه شیراز تحصیل کرده است.قائد در دهه‌ی 1350در مجلات مقاله می‌نوشت و دبیر صفحه‌ی فرهنگی و عضو شورای سردبیری روزنامه‌ی آیندگان نیز بود. همچنین در نشریه‌ی کتاب جمعه، به سردبیری احمد شاملو، همکاری می‌کرد. او در سال‌های دهه‌های 1360و 1370در نشریه‌های مستقلی مانند جامعه سالم، آدینه، مجله فیلم و صنعت حمل و نقل قلم زد و در 13700ماهن...