کتاب انسان و گستره حقوق بندگی

Ensan
شرح رساله حقوق امام سجاد (ع)
کد کتاب : 32229
شابک : 978-9640919255
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 792
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب انسان و گستره حقوق بندگی اثر محمدباقر تحریری

رساله حقوق امام سجاد (ع) منشوری است که شخصیت حقیقی انسان را به طور خاص بیان می کند، یعنی شخصیت آدمی چگونه و با چه اعمال و رفتار و اوصافی ظهور می یابد. این اظهار خضوع آگاهانه در برابر ذات اقدس الهی از راه های گوناگونی بروز می یابد که از آن به حق بزرگ خداوند -عبودیت خالصانه- تعبیر شده و با حقوق گوناگون دیگری که در رابطه وجودی انسان با سایر افراد شکل می گیرد قابل اجراست.
در این کتاب، ابتدا رابطه و شئون وجودی موجودات به ویژه انسان با حق تعالی بیان شده است و سپس اجرای آیات و روایات توضیح داده شده که این رابطه، چه اقتضائاتی دارد و با اجرای این اقتضائات، انسان به کمال حقیقی خود نائل می شود.

کتاب انسان و گستره حقوق بندگی

محمدباقر تحریری
محمدباقر تحريرى (متولد1334-تهران)، استاد اخلاق و تولیت مدرسه مروی است.پدر ایشان شیخ محمود تحریری از علمای شیعه بود.ايشان در حدود سال 1348ش پس از سه سال تحصيل دروس حوزوى در مدرسه آيت‌الله مجتهدى در تهران، با عزيمت به قم، به تحصيلات حوزوى در آن شهر ادامه داد.دروس سطح را در خدمت اساتيدى چون: اوسطى، دوزدوزانى، صلواتى، ستوده، مظاهرى و فاضل گذراند. وى درس خارج اصول را به مدت ده سال نزد آيت‌الله فاضل لنكرانى، سيد محمد روحانى و آيت‌الله حاج شيخ جواد تبريزى سپرى كرد.آيت‌الله تحريرى...