کتاب هایدن وایت

Hayden White
کد کتاب : 32503
مترجم :
شابک : 978-6226661768
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 324
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 تیر

معرفی کتاب هایدن وایت اثر هرمان پاول

شاید بی هیچ اغراقی بشود پالیتی (polity) را برجسته ترین انتشارات در حوزه ی علوم انسانی و اجتماعی دانست، به خصوص زمانی که از مباحث روز و عقیده های فلسفی سیاسی معاصر سخن برده می شود. مطبوعه های این انتشارات نزد اصحاب حوزه ی درس و تحقیق در زمره ی منابع پیش گام و در عین حال باکیفیت قرار می گیرد. از طرف دیگر، انتشارات پالیتی با پرداختن به مباحث پیشرو در حوزه ی سیاست، فرهنگ و علوم اجتماعی و انتشار نتایج آن در قالب کتاب، باعث بحث های مختلف بین نهادهای عمومی و اجتماعی در گوشه وکنار دنیا شده و می شود. یکی از رسالت هایی که پالیتی در منشور کاری خود بنیان گذاشته، تهییج افکار برای گمانه زنی درباره ی مصداق داشتن ایده ها و تفکرهای جدید از هر حوزه ی زبانی در زمینه های عمومی تر است که با برگردان آن ها به زبان انگلیسی، بررسی چنین افکاری را بین مخاطب خاص و عام موجد می شود. مجموعه کتاب های متفکران مطرح معاصر در زمره ی کارهایی است که پالیتی با چنین رسالتی به طبع می رساند.
آثار این مجموعه گلچینی از ایده های متفکرانی است که بیشترین اثر را بر یک یا چند بستر اجتماعی از زمانه ی معاصر گذاشته اند و کارهایشان لزوما بین خوانندگان عمومی باب نشده است. مجموعه ی متفکران مطرح معاصر با بررسی کارهای مهم ترین اندیشمندان غربی، مرزهای تفکر بین مکاتب فکری آکادمیک و جریان های عرفی سنتی مختلف را در هم می آمیزد.

کتاب هایدن وایت

هرمان پاول
هرمان پاول متولد سال 1978 ، استاد تاریخ علوم انسانی در دانشگاه لیدن است. از 1 سپتامبر 2019 به بعد ، وی پروژه ای را كه توسط بودجه تأمین می شود تحت عنوان "رذایل علمی: یك تاریخچه طولانی مدت" مدیریت می كند.