0

کتاب بهشت Paradise


  • قیمت : ۱۷,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر بهشت
محمدعلی فائزی محمدعلی فائزی

کتاب بهشت، اولین اثر تونی موریسون پس از دریافت جایزه ی نوبل ادبیات، با صحنه ای هراس انگیز از خشونتی دسته جمعی آغاز می شود و به منشأ و ریشه ی پیدایش این خشونت در محله ای کوچک و سیاه پوست نشین در مناطق روستایی آلاباما می پردازد. جامعه ی پدرسالارانه ی روبی که توسط نوادگان بردگانی آزاد شده و نجات یافتگانی از دنیایی پر از دشمنی و جنگ به وجود آمده، بر پایه ی عدالت، قانونی به شدت اخلاق مدار و البته ترس استوار است. اما گروه دیگری از تبعیدشدگان در فاصله ی هفده مایلی از این جامعه، در سرزمین موعود خود گرد هم آمده اند. تونی موریسون با نثری موزون، باشکوه و حماسی، استوارترین عقاید و باورها را به چالش کشیده و با در هم آمیختن داستان های قومی، تاریخ، خاطرات و اسطوره ها، اثری تفکربرانگیز و فراموش نشدنی درباره ی نژاد، دین، جنسیت و گذشته ای بسیار دور و در عین حال تکرارشونده، آفریده است.

خرید و معرفی کتاب خواندنی بهشتانتشارات: روزگارروزگار
مشخصات بهشت
قطع : رقعی
شابک : 978-964-374-052-8
وزن : 390
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1997
سری چاپ : 2

ویژگی ها

تونی موریسون برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1993

نکوداشت
Impressive, eloquent, and powerfully imagined.
چشمگیر، شیوا و با تخیلی قدرتمند.
Baltimore Sun

A fascinating story, wonderfully detailed.
داستانی شگفت انگیز و با جزئیاتی حیرت آور.
Los Angeles Times Los Angeles Times

Stunning. Morrison at her novelistic best.
خیره کننده. موریسون در اوج رمان نویسی خود.
New Yorker New Yorker

لذت متن
هر کس تصور کند عشق آسان است، حماقت خود را به اثبات می رساند.

هیچ کس بدون تحمل درد و رنج ناشی از عشق، لیاقت عاشق شدن را ندارد. تو نمی خواهی عاشق بشوی چون کسی رفتار اشتباهی با تو داشته است. نمی خواهی عاشق بشوی چون این تصمیم را گرفته ای. عشق را تنها از طریق تمرین و تفکر دقیق می توان درک کرد و به دست آورد و کسی حق اظهار نظر درباره ی آن را دارد که بتواند این احساس را به خوبی درک کند و روش پذیرفتن آن را بداند.

نخست به دختر سفیدپوست شلیک می کنند. برای سایرین، به اندازه ی کافی فرصت دارند، نیازی به عجله کردن نیست. آن ها نه نفر هستند، یعنی بیش از دو برابر زنانی که مجبور شده اند یا بگریزند و یا کشته شوند.