کتاب شب پیشگویی

Oracle Night
  • 20 % تخفیف
    قیمت : 21,000 | 16,800 تومان

  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 3836
مترجم :
شابک : 9789643691639
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 271
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 5 مهر

پل استر از نویسندگان پرفروش آمریکا

معرفی کتاب شب پیشگویی اثر پل استر

کتاب شب پیشگویی، رمانی نوشته ی پل استر است که اولین بار در سال 2003 به چاپ رسید. در صبح یکی از روزهای سپتامبر سال 1982، رمان نویسی که در حال بهبودی از یک بیماری تقریبا کشنده است، به شکلی لحظه ای و ناگهانی تصمیم می گیرد تا دفتری آبی را از مغازه ای جدید در نزدیکی خود در شهر بروکلین بخرد. سیدنی اور، با فکر به گفت و گویی در گذشته و در دست داشتن دفتر آبی جدید خود، تصمیم می گیرد تا درباره ی مردی بنویسد که پس از پیشروی تا آستانه ی مرگ، از زندگی آرام و بی دردسر خود در گذشته فاصله می گیرد. توصیفات اور از پروژه ی داستانی اش شروع می شود اما او از طریق روایت این داستان و پانوشت هایی عموما بلند و خارج از موضوع، از زندگی خود، همسر دوست داشتنی اش گریس، و دوست مشترکشان، رمان نویسی مشهور به نام جان تروز، پرده برمی دارد.

کتاب شب پیشگویی

پل استر
پل استر، زاده ی 3 فوریه ی 1947، نویسنده ای آمریکایی است. استر پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کلمبیا در سال 1970، به پاریس رفت و به ترجمه ی آثار ادبی فرانسوی روی آورد. او از زمان بازگشت خود به آمریکا در سال 1974، کتاب های شعر، مقاله و رمان های متعددی را به چاپ رسانده است. آثار پل استر به بیش از چهل زبان ترجمه شده اند.
نکوداشت های کتاب شب پیشگویی
A narrative tour de force that confirms Auster's reputation as one of the boldest, most original writers at work in America today.
دستاوردی در روایت که جایگاه استر را به عنوان یکی از جسورترین و بدیع ترین نویسندگان حال حاضر آمریکا به تثبیت می رساند.
Amazon Amazon

A compulsively readable novel by one of the great writers of our time.
رمانی بسیار خواندنی نوشته ی یکی از نویسندگان برجسته ی عصر ما.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

A meditation on time, love, storytelling, and the imagination.
تأملی بر زمان، عشق، داستان سرایی و خیال.
Barnes & Noble

قسمت هایی از کتاب شب پیشگویی (لذت متن)
مدت ها بیمار بودم. وقتی هنگام ترک بیمارستان فرا رسید، به زحمت راه می رفتم و به دشواری به خاطر می آوردم که چه کسی باید باشم. دکتر گفت اگر سخت بکوشی، تا سه چهار ماه دیگر مثل سابقت می شوی. حرفش را باور نکردم، اما به توصیه اش عمل کردم. همه خیال می کردند می میرم، اما برخلاف آن پیش بینی ها زنده مانده بودم، تنها گزینه ام این بود که چنان زندگی کنم که گویا آینده ای دارم. با پیاده روی های کوتاه آغاز کردم. ابتدا تا سر خیابان می رفتم و برمی گشتم. فقط سی و چهار سال داشتم، اما بیماری مرا پیر کرده بود؛ شده بودم یکی از آن پیر و پاتال های نیمه فلج که ناچارند پیش از گام برداشتن به پاهایشان نگاه کنند تا بدانند کدام به کدام است.

چنین پیش آمدی را نمی شود توضیح داد. این که چرا شیفته ی این یکی می شویم و نه آن یکی، دلیلی عینی ندارد.

ممکن است آدم ها دوران بدی را بگذرانند، اما معنی اش این نیست که همه چیز عاقبت درست نمی شود.