کتاب جامعه شناسی (جلد ۱)

Sociology
فیلیپ ساتن

مشخصات کتاب جامعه شناسی (جلد ۱)
مترجم :
شابک : 978-9641854470
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 758
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1986
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

Sociology
فیلیپ ساتن

مشخصات کتاب جامعه شناسی (جلد 2)
مترجم :
شابک : 978-9641854586
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 764
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1986
نوع جلد : شومیز
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب جامعه شناسی (جلد ۱) اثر آنتونی گیدنز

انسان در دنیای امروز احساس آزادی می کند و احساس هیجان و سردرگمی و حتی تناقضی تمام عیار. دوستی ها و ارتباط ها به یمن نوآوری های بی شمار در رسانه های جدید و اینترنت و دنیای آنلاین نسبت به گذشته از بسیاری جهات ساده تر شده است. ولی در همان حال جرائم خشونت آمیز و تروریسم و جنگ و نابرابری اجتماعی دیرپا را شاهدیم. تکنولوژی با سرعت فزاینده ای پیش می رود و فرصت ها و امکانات جدیدی پدید می آورد اما از سوی دیگر نگرانی نسبت به اثر ویرانگر حیات مدرن بر محیط طبیعی و گرم شدن زمین و فرسایش محیط زیست هم دامن می گسترد. زندگی اکثر مردم کشورهای نسبتا ثروتمند از لحاظ مادی بهتر از گذشته است ولی در نقاط دیگر جهان میلیون ها انسان در فقر به سر می برند و کودکان از گرسنگی و فقدان آب سالم و امکانات اولیه ی زندگی جان می سپارند.

جامعه شناسی مطالعه ی علمی حیات انسان و گروه های اجتماعی و کل جوامع و تلاشی است برای درک و شناخت این تحولات و واکنش انسان بدین تحولات. جامعه شناسی به ما نشان می دهد این دنیا چگونه پا گرفت و چرا اوضاع زندگی ما از زندگی نیاکان و گذشتگان مان سخت متفاوت است.

تفکر جامعه شناسی منبع حیاتی خودشناسی ماست و امکان می دهد تجربیات شخصی مان را در بستر محیط اجتماعی بزرگ تری در نظر بگیریم. مطالعه ی جامعه شناسی تجربه ای رهایی بخش است که به تخیل مان پروبال می دهد و به ما دید جدیدی نسبت به سرچشمه ی رفتار شخصی مان می بخشد و ما را از محیط های فرهنگی دیگر آگاه می کند. جامعه شناسی به ما می آموزد چه بسا آنچه طبیعی و ناگزیر یا خوب و یا حقیقت می دانیم چنان نباشد و آنچه بدیهی می انگاریم سخت متأثر از رویدادهای تاریخی و فرایندهای اجتماعی است.

جامعه شناسی علمی است که نقشی بنیادی در حیات فکری مدرن دارد و به ما کمک می کند دنیا را به دنیا بهتری تبدیل کنیم.

کتاب جامعه شناسی (جلد ۱)

دسته بندی های کتاب جامعه شناسی (جلد ۱)