کتاب اخلاق

Ethique
کد کتاب : 42531
مترجم :
شابک : 978-6005747812
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 220
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 2 تیر

معرفی کتاب اخلاق اثر ادگار مورن

از یک زاویه این کتاب پاسخی به این پرسش است: برای مهار و فائق آمدن بر نگرانی اضطراب ناشی از رفتارهایمان باید به کدامین ارزش ها تکیه کنیم؟ آن هم در شرایطی که اکثر اوقات نتیجه رفتارهایمان نه تنها با نیاتمان هم خوانی ندارد حتی در جهت خلاف آن است.ادگار مورن، جامعه شناسی فرانسوی، نه اخلاق گرا و نه نیهیلیست است؛ ادعای کلاسیک بنیان گذاری اخلاق هم ندارد. او در جست وجوی منابع برای اخلاق و تجدید حیات آن در زندگی فردی و اجتماعی است.
«اخلاق» ششمین جلد از مجموعه روش او است. همان طور که خود نویسنده در مقدمه ای که برای خواننده ی فارسی زبان نگاشته بیان کرده است که در این کتاب به طرح بنیاد اخلاق نمی پردازد بلکه هدف او به طور جدی پرداختن به خواستگاه اخلاق است. او در تمام پنج فصل کتاب «پیچیدگی» را به عنوان اصل بنیادین در روابط انسانی مطرح می کند، پیچیدگی ای که ما را به «اصلاح اندیشه» فرا می خواند.

کتاب اخلاق

ادگار مورن
ادگار مورَن فیلسوف و جامعه‌شناس فرانسوی است. وی در ۸ ژوئیه ۱۹۲۱ در پاریس با نام اصلی «ادگار ناهوم» زاده شد. او رگه‌های یهودی–اسپانیایی (Sephardi) دارد و به خاطر تنوع کارهایش شهرت دارد، چندان که علاقه‌مندی‌های مختلفی در کارهایش دیده می‌شود و به مرزهای مرسوم در نظام‌های دانشگاهی بی‌اعتنا است. او در سال ۱۳۸۲ به دعوت دکتر امیر نیک پی به ایران سفر کرد و همراه داریوش شایگان در دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی کرد.کارهای معرفت‌شناختی او انقلابی&zwn...