کتاب دیروزهای ما

All Our Yesterdays
کد کتاب : 46267
مترجم :
شابک : 978-9647081764
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1952
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 31 خرداد

معرفی کتاب دیروزهای ما اثر ناتالیا گینزبورگ

«دیروزهای ما» کتابی است از نویسنده ی مشهور ایتالیایی ناتالیا گینزبورگ. «دیروزهای ما» روایت حوادث سیاسی هم دوره با گینبزبورگ است، زمان جنگ جهانی دوم در ایتالیا.
بعد از تمام شدن جنگ جهانی دوم ناتالیا گینزبورگ این داستان را نوشته و در آن، آنچه بر سر جامعه ی ایتالیای بعد از جنگ آمده است را به زبان و روایت خودش بازگو می کند. گینزبورگ در «دیروزهای ما» از اشخاص و حوادث واقعی با نام های مستعار استفاده کرده است. داستان از زبان دختر جوانی است که قربانی جنگ است و نتوانسته دوران کودکی و جوانی را مثل کودکانی که در آرامش زندگی می کنند تجربه کند. او تغییرات ناشی از جنگ را در محیط اطراف و روابط بین آدم های داستان می بیند و بازگو می کند. آدم های قصه می خواهند با دشمن خارجی بجنگند. تصمیمات و رفتارهایی که این آدم ها دارند برای دختر جوان جالب توجه است. ناتالیا گینزبورگ به خاطر نوشتن کتاب دیروزهای ما صاحب جایزه ی VEILLON a. دیروزهای ما هم مثل بقیه ی آثار گینزبورگ ساده و روان است. راوی داستان چیزی را تحلیل نمی کند، فقط همه چیز را ماهرانه توصیف می کند.
ناتالیاگینزبورگ در 14 جولای 1916 در ایتالیا متولد شد. خانواده ی او گرایش های سیاسی داشتند و بر روحیه ی ناتالیا هم تاثیر گذاشتند. ناتالیا از کودکی شعر و داستان می نوشت و بعدها مدتی در رشته ی ادبیات تحصیل کرد. اما دانشگاه را رها کرد و به همراه همسرش به فعالیت های سیاسی مشغول شد.

کتاب دیروزهای ما

ناتالیا گینزبورگ
ناتالیا گینزبورگ ، زاده ی 14 ژوئن 1916 و درگذشته ی 7 اکتبر 1991، نویسنده ای ایتالیایی بود. گینزبورگ در شهر پالرمو به دنیا آمد اما بیشتر دوران کودکی خود را در تورین گذراند. او در سال 1933 و در هفده سالگی، اولین داستان خود را در مجله ای ادبی به چاپ رساند. گینزبورگ در زمینه های مختلفی همچون نوشتن رمان، داستان کوتاه و مقاله فعالیت می کرد و بیشتر آثارش به انگلیسی ترجمه شده اند.