کتاب آفاق و اسرار عزیز شب

afagh va asar aziz shab
اخوان ثالث در گفت و گو با:عنایت سمیعی،رضا براهنی و…
کد کتاب : 4983
مترجم :
شابک : 9789643519476
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 1012
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

معرفی کتاب آفاق و اسرار عزیز شب اثر مهدی اخوان ثالث

بر اساس گفتگوی مهدی مظفری ساوجی در رابطه با آثار و زندگی مهدی اخوان ثالث با افرادی بزرگ در عرصه ادبیات هم چون سیمین بهبهانی، مسعود کیمیایی، گروس عبدالملکیان، محمد بقایی، محمد علی اسلامی ندوشن و … شکل گرفته است.

کتاب آفاق و اسرار عزیز شب

مهدی اخوان ثالث
مهدی اخوان ثالث (۱۰ اسفند ۱۳۰۷ مشهد - ۴ شهریور ۱۳۶۹ تهران)، شاعر پرآوازه و موسیقی‌پژوه ایرانی بود. نام و تخلص وی در اشعارش م. امید بود.اشعار او زمینهٔ اجتماعی دارند و گاه حوادث زندگی مردم را به تصویر کشیده‌است؛ همچنین دارای لحن حماسی آمیخته با صلابت و سنگینی شعر خراسانی و نیز در بردارندهٔ ترکیبات نو و تازه است.اخوان ثالث در شعر کلاسیک فارسی توانا بود و در ادامه به شعر نو گرایید. از وی اشعاری در هر دو سبک به جای مانده‌است. همچنین او آشنا به نوازندگی تار و مقام‌های موسیقایی ...
قسمت هایی از کتاب آفاق و اسرار عزیز شب (لذت متن)
من بیشتر از آنکه اخوان را وفادار به پیشنهادهای نیما و پیرو راستین او بشمارم، مدافع با نفوذ شعر نیما می دانم. اخوان، هم با سخنان خود و هم با شعر خود مقام متزلزل شاعری نیما را تثبیت کرد. تسلط اخوان بر شعر و زبان ادبیات کلاسیک و تجربه های موفق او در شعر کهن سبب شد حداقل بسیاری از ادبای کلاسیک و کهن سرایان که حاضر نبودند شعر نیما را بخوانند، یا به حرف های او یا عده ای از مدافعان او گوش کنند، به حرف های اخوان توجه و در آن تامل کنند و در نتیجه کار نیما را یکسره بیهوده و بی معنی تلقی نکنند.