کتاب سالمندی موفق

Successful Aging
(کاوش های یک عصب شناس از قدرت ها و قابلیت های ما)
کد کتاب : 50629
مترجم :
شابک : 978-6226840620
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 472
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 آذر

معرفی کتاب سالمندی موفق اثر دنیل جی لویتین

بشر امروزه در مقایسه با پیشینیان خود بیشتر عمر می کند؛ اما این حقیقتی است که به دنبال خود معضلات غیرقابل انکاری را به وجود می آورد. به همین خاطر دانیل لویتین (Daniel J. Levitin) در کتاب سالمندی موفق (Successful aging: a neuroscientist explores the power and potential of our lives) سعی دارد تا با تکیه بر روانشناسی تیپ های شخصیتی و علوم اعصاب رشدی، ضمن رمزگشایی از این حقیقت که سال های آتی عمرتان چقدر می تواند پرفایده و رضایت بخش باشد، شما را با داستان جالب پیر شدن مغز انسان مسحور می کند.
در حقیقت پیر شدن را می توان تنها رویدادی در زندگی دانست که هم دلخواه و هم دلهره آور است. اما دنیل لویتین در این کتاب می خواهد این ترس را با توصیه های معقول و منطقی کم کند تا شما بتوانید زندگی شادتر و سالم تری داشته باشید. او نه تنها باید ها و نباید های زندگی را به شما گوش زد می کند بلکه با ظرافت و فصاحت، دانشی را در اختیارتان قرار می دهد که براساس آن بفهمید چطور ذهن و مغز خود را تغییر دهید.
توانایی دنیل در ارائه چشم اندازی عالی به خوب پیرشدن و تجربیات مختلف از پیری علاوه بر اینکه از پیچیدگی این موضوع می کاهد، خواندن این کتاب را نیز برای شما آسان خواهد کرد. او با استفاده از رشته های علمی گوناگون، ثابت می کند که پیری صرفا یک دوره زوال نیست بلکه مرحله رشدی منحصر به فرد است که مانند شیرخوارگی یا بلوغ، الزامات و مزیت های خودش را دارد.
پس درنگ نکنید و با مطالعه این کتاب و استفاده از تکنیک ها و مطالب موجود در آن تا سنین هشتاد، نود و یا حتی بیشتر، خودتان را از نظر ذهنی چابک نگه دارید؛ چرا که حتما نباید لنگ لنگان و با پشتی خمیده به استقبال مرگ رفت؛ می توان زندگی را پرشور و حال به پایان رساند.

کتاب سالمندی موفق

دنیل جی لویتین
دانیل ژوزف لویتین (زاده ۱۹۵۷، سانفرانسیسکو)، دانشمند علوم اعصاب، روانشناسِ شناختی، نویسنده و موزیسینِ آمریکایی-کانادایی است.او نویسنده چهار کتاب پرفروش نیویورک تایمز است.لویتین استاد برجسته روانشناسی و علوم اعصاب رفتاری جیمز مک گیل در دانشگاه مک گیل در مونترال، کبک، کانادا است. رئیس بنیاد هنر و علوم انسانی در مدارس مینروا در KGI. و یک عضو برجسته دانشکده در دانشکده تجارت Haas، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی. وی از سال 2000 تا 2017 مدیر آزمایشگاه درک موسیقی، شناخت و تخصص در مک گیل بود. وی یکی از اع...