کتاب دنباله جستجو در تصوف ایران

Sequence of search in mysticism of Iran
دنباله جستجو در تصوف ایران; کتاب حاضر خط سیری را که جستجو در تصوف ایران در پیش داشت از سر می گیرد و به نقد صوفی و نهضت های صوفیه و تصوف و فلسفه و... می پردازد. در این کتاب هدف جستجو، رد و قبول نیست بلکه مقصود بررسی ویژگی هایی است که پدیده تصوف را از سایر پدیده های فکری و شناختی مشابه متمایز می کند .
کد کتاب : 5836
شابک : 978-9640002407
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 412
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : ---

عبدالحسین زرین کوب از تاریخ نگاران برجسته ایران است و آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. این آثار به دلیل بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در میان ایرانیان هستند.

معرفی کتاب دنباله جستجو در تصوف ایران اثر عبدالحسین زرین کوب

در این کتاب که متمم "جستجو در تصوف ایران" است، زرین کوب به بخش های متاخرتری از تصوف در ایران پرداخته، و از گروه ها و نهضت هایی یاد کرده از جمله سلسله هایی همچون «کبرویه» که بنیانگذار آن «شیج نجم الدین کبری» بود، و یا به سلسله «سهروردیه»، که به «شیخ ابونجیب عبدالقادر سهروردی»، یا به برادرزاده اش «شیخ شهاب الدین عمر بن محمد سهروردی (متوفی ۶۳۲)» منتسب است، و مکتب ابن عربی، نوربخشیه، مکتب اصفهان و... که پیش از این در کتاب اصلی از آنها کمتر یاد شده است.

کتاب دنباله جستجو در تصوف ایران

عبدالحسین زرین کوب
عبدالحسین زرین کوب ادیب، تاریخ نگار، منتقد ادبی، نویسنده، و مترجم برجستهٔ ایران معاصر است. آثار او به عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی شناسی شناخته می شود. وی از تاریخ نگاران برجستهٔ ایران است و آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. این آثار به دلیل بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در میان ایرانیان هستند.زرین کوب بیش از چهار دهه در دانشگاه تهران، ادبیات فارسی، تاریخ اسلام و تاریخ ایران تدریس کرد و پس از انقلاب، با مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی همکاری کرد، از جمله این...