کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم

Me Talk Pretty One Day
کد کتاب : 687
مترجم :
شابک : 978-600-229-113-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 236
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 17
زودترین زمان ارسال : 4 خرداد

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

معرفی کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم اثر دیوید سداریس

کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم، بسیار فراتر از تنها مجموعه ای خنده دار از مقالات خودزندگی نامه ای است. این اثر را می توان مانیفستی درباره ی زبان نیز دانست. در این کتاب، هر جایی که با روایتی سرراست و عادی رو به رو هستید، می توانید مطمئن باشید که سداریس، آن را به شیوه ای جذاب تغییر خواهد داد و طنزی دلنشین از دل آن روایت بیرون خواهد کشید. هیچ موضوعی، حتی اعضای خانواده، از نگاه خلاق سداریس دور نمی ماند و این نویسنده با بیان طنزآمیز خاطرات متعدد خود درباره ی کلاس های زبان، اخلاق عجیب برادرش، ماشین های تحریر، کامپیوترها، فیلم ها، منوهای رستوران های مختلف و بسیاری از چیزهای دیگر در مناطق مخلتف از جمله کارولینای شمالی، شیکاگو، نیویورک و فرانسه، کتابی فوق العاده جذاب و به یاد ماندنی خلق کرده است.

کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم

دیوید سداریس
دیوید ریموند سداریس، زاده ی 26 دسامبر 1956، طنزپرداز، کمدین و نویسنده ی آمریکایی است.سداریس در شهر رالی در کارولینای شمالی بزرگ شد. او پس از سپری کردن دوران مدرسه، مدتی را در دانشگاه کارولینای غربی به تحصیل مشغول شد اما بعد به دانشگاه کنت رفت. سداریس در سال 1983 به شیکاگو رفت و در سال 1987 از انستیتوی هنر شیکاگو فارغ التحصیل شد. او سپس وارد عرصه ی نوشتن مطالب طنزآمیز برای رادیو و سایر رسانه ها شد.دیوید سداریس اکنون به همراه نامزدش در منطقه ی هرشام در ساسکس غربی زندگی می کند.
نکوداشت های کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم
A writer who is capable not only of being funny, but touching, even tender, too.
نویسنده ای که نه تنها می تواند بامزه باشد، بلکه قادر است تأثیرگذار و حتی حساس نیز باشد.
New York Times New York Times

Sedaris is a master at turning his life experiences into witty vignettes that both entertain and comment on the human condition.
سداریس، استاد تبدیل تجربه های زندگی اش به روایات طنزآمیزی است که هم سرگرم کننده اند و هم زندگی بشر را تفسیر می کنند.
Library Journal Library Journal

Original, acid, and wild.
بدیع، گزنده و طوفانی.
Los Angeles Times Los Angeles Times

قسمت هایی از کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم (لذت متن)
هر روز به ما می گویند که داریم در بهترین کشور دنیا زندگی می کنیم؛ همیشه هم به عنوان یک حقیقت غیرقابل انکار بیان می شود... آمریکا بهترین کشور دنیاست. با این باور بزرگ می شوی و وقتی یک روز می فهمی که کشورهای دیگر هم برای خودشان شعار ناسیونالیستی دارند و هیچ کدام شان هم این نیست که «ما دومی هستیم!»، وحشت برت می دارد.

آخرین باری که یک تحصیل کرده موفق از ایمی خواستگاری کرد، او کمی این پا و اون پا کرد و گفت: «خیلی ممنون ولی من الان توی مود سفید پوست ها نیستم.

برای من وحشتناک ترین مانع در یادگیری فرانسه این است که هر اسمی جنسیت دارد و این جنسیت بر روی ضمیر و صفت اثر می گذارد. به این خاطر که مرغ زن است و تخم می گذارد، مذکر است. اما کلمه ی مردانگی مونث است. چون دستور زبان فرانسه این طور دستور فرموده، هرمافرودیت مذکر است و بی حاصلی مونث. ماه ها تلاش کردم تا رمز پنهانش را کشف کنم ولی بالاخره فهمیدم که عقل و منطق نمی توانند هیچ کمکی به من بکنند. هیستری، روان پریشی، شکنجه، افسردگی: به من گفته شد هر چیز ناخوشایندی احتمالا مونث است. کمی امیدوار شدم ولی این نظریه هم با کلمات مذکری مثل جنایت، دندان درد و اسکیت به باد فنا رفت.