کتاب اژدهای سرخ

Red Dragon
کتاب اول از مجموعه ی «هانیبال لکتر»
کد کتاب : 7559
مترجم :
شابک : 9789646839977
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 560
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1981
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 30 شهریور

معرفی کتاب اژدهای سرخ اثر توماس هریس

اژدهای سرخ اولین اثر از سه گانه پلیسی توماس هریس است که در سال 1981 نوشته شده است. توماس هریس در ادامه ی اژدهای سرخ، دو رمان سکوت بره ها و هانیبال را منتشر کرد. توماس هریس در اژدهای سرخ علاوه بر نشان دادن جزئیات روانی یک قاتل روان پریش که شخصیت درونی اش به واسطه شیوه زندگی تحمیلی از هم پاشیده است، به خوبی خواننده را با جزئیات یک پرونده پلیسی-روانی درگیر می کند. از طرفی خواننده با تک تک عناصر موجود در داستان آشنا شده و به خوبی توسط نویسنده به درون مایه های شخصیتی، خانوادگی و اجتماعی آنها سفر می کند، به طوری که در پایان خواننده احساس می کند تک تک افراد و شخصیتهای داستان را می شناسد و در تک تک مکانهای داستان حضور فیزیکی داشته است. برخلاف کتاب سکوت بره ها که بیشتر جنبه های روان شناسانه مورد نظر هریس بوده در اژدهای سرخ، خواننده به یک میزان خود را درگیر جنبه های پلیسی و روانی داستان می بیند. اژدهای سرخ چندین نقطه اوج دارد که هریک در فصل خود مسیر داستان را به سمت مشخصش هدایت می کند.

ترس های خود را با این کلاسیک وحشتناک که قاتل سریالی آدمخوار، هانیبال لکتر را معرفی کرده است، تغذیه کنید.
در "اژدهای سرخ" توماس هریس، شخصیت والی گراهام پس از اینکه اژدهای سرخ توسط اف بی آی گرفتار شد به ما معرفی می شود. با این که دکتر لکتر در زندان است و در انزوا زندگی می کند، ویل گراهام به کمک وی احتیاج دارد.
یک قاتل سریالی دیگر آزاد است و گراهام باید برای مقابله با او، از لکتر برای برطرف سازی این تهدید جدید کمک بگیرد.
توث فری (فرشته دندان) تاکنون دو خانواده را کشته است، و جک کرافورد از ویل گراهام کمک می خواهد. گراهام به دلیل درگیر بودن با دو قاتل سریالی (که یکی از آنها دکتر لکتر است) از کمک کردن دریغ می کند، چرا که مطمئن نیست که روح و روان او بتواند از شر این هیولاها سالم بماند. گراهام یکی از بهترین نمایندگان اف بی آی در آنجا است و کرافورد می داند که برای گرفتن این قاتل سادیستی به کمک گراهام احتیاج دارد.


کتاب اژدهای سرخ

توماس هریس
توماس هریس زاده ۱۱ آوریل ۱۹۴۰ نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی است که بیشتر برای سری رمان‌هایش در مورد شخصیت هانیبال لکتر شناخته می‌شود. تمامی کارهای او به فیلم تبدیل شده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به سکوت بره‌ها اشاره کرد که اقتباس سینمایی آن سومین فیلم در تاریخ جایزه اسکار بود که توانست در بخش‌های مختلف اصلی برنده شود.توماس هریس، کارش را با خبرنگاری جنائی در آمریکا و مکزیک آغاز و پس از مدتی به عنوان نماینده اسوشیتدپرس در نیویورک، مسیر ترقی را به...
نکوداشت های کتاب اژدهای سرخ
Frighteningly believable.
به طور باورنکردنی ترسناک.
Chicago Tribune Chicago Tribune

Suspenseful, nightmarish.
شک برانگیز، کابوس وار.
Los Angeles Times Los Angeles Times

Breathtaking. All forces converge with an apocalyptic bang!
نفس گیر. همه نیروها با یک انفجار آخرالزمانی همگرا می شوند!
نیویورک تایمز

قسمت هایی از کتاب اژدهای سرخ (لذت متن)
به دست آوردن هر چیزی سخت است، اینطور نیست؟ نگهداری از آن نیز سخت است. این یک سیاره لعنتی است.

تخیل، ترس را به همراه دارد؛ این یک مجازات است؛ این قیمت تخیل است.

ما در یک زمان اولیه زندگی می کنیم. اینطور نیست؟ نه وحشی هستیم و نه دانا. نیمی از راهکارها نفرین آمیز است. هر جامعه عاقل یا مرا می کشد یا کتابهایم را به من می دهد.

شما باید درک کنید که وقتی مشغول نوشتن رمان هستید، در حال ساخت چیزی نیستید. همه چیز آنجاست و فقط باید آن را پیدا کنید.