کتاب سکوت بره ها

The Silence of the Lambs
کتاب دوم از مجموعه ی «هانیبال لکتر»
کد کتاب : 99
مترجم : مجتبی مینایی

شابک : 978-964-6839-21-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 496
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 20
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

سکوت بره ها
The Silence of the Lambs
کد کتاب : 31193
مترجم :
شابک : 978-2000835639
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 530
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 آذر

معرفی کتاب سکوت بره ها اثر توماس هریس

کلاریس استارلینگ که هنوز در حال گذراندن سال های آموزشی خود و عضوی از یگان علوم رفتاری در دایره ی رسیدگی به جرایم است، برای انجام وظیفه در یکی از خونین ترین و عجیب ترین پرونده های تاریخ اف بی آی، فراخوانده می شود. از کلاریس خواسته می شود تا با با هانیبال لکتر مکالمه ای داشته باشد؛ کسی که سابقا روانشناس بوده و اکنون در یک آسایشگاه روانی فوق امنیتی نگهداری می شود. لکتر که به خاطر گرایش های آدم خوارانه اش به حبس ابد در این تیمارستان محکوم شده، رابطه ای عجیب با استارلینگ شکل می دهد. آن ها با هم کار می کنند تا حرکات و افکار یک بیمار روانی تبهکار و زیرک را ردیابی کنند. با آشکار شدن اسراری از گذشته ی استارلینگ، همکاری نامعمولی بین این دو شکل می گیرد. کلاریس از قاتل تحت تعقیب در هراس نیست، بلکه این مرد پشت میله ها است که او را تا سر حد مرگ می ترساند. دو شخصیت منفی بسیار درخشان در کتاب معرفی می شوند: اولی قاتلی است که در سرتاسر رمان تحت تعقیب اف بی آی است و دیگری، نابغه ای محصور در تیمارستان است که به حل پرونده کمک می کند و افکاری پلید و شیطانی را در سر می پروراند.

کتاب سکوت بره ها


ویژگی های کتاب سکوت بره ها

برنده ی جایزه ی برام استوکر برای رمان 1988

فیلمی بر اساس این کتاب، با همین عنوان و به کارگردانی جاناتان دم و در سال 1991 ساخته شده که موفق به دریافت اسکار شده است

نامزد جایزه ی بهترین داستان فانتزی جهان سال 1989

توماس هریس
توماس هریس زاده ۱۱ آوریل ۱۹۴۰ نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی است که بیشتر برای سری رمان‌هایش در مورد شخصیت هانیبال لکتر شناخته می‌شود. تمامی کارهای او به فیلم تبدیل شده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به سکوت بره‌ها اشاره کرد که اقتباس سینمایی آن سومین فیلم در تاریخ جایزه اسکار بود که توانست در بخش‌های مختلف اصلی برنده شود.توماس هریس، کارش را با خبرنگاری جنائی در آمریکا و مکزیک آغاز و پس از مدتی به عنوان نماینده اسوشیتدپرس در نیویورک، مسیر ترقی را به...
نکوداشت های کتاب سکوت بره ها
Beautifully written.
با نگارشی زیبا و دلپذیر.
San Francisco Examiner

Fast paced...intriguing...exciting.
با ضرباهنگی سریع... جذاب... مهیج.
Chicago Tribune Chicago Tribune

Superb.
ممتاز.
New York Times New York Times

قسمت هایی از کتاب سکوت بره ها (لذت متن)
کاملا مراقب هانیبال لکتر باش. دکتر شیلتون، رئیس بیمارستان روانی، تمام روش های فیزیکی تو را که برای سر و کله زدن با لکتر از آن استفاده می کنی، زیر نظر خواهد گرفت. از این مسأله غافل نباش، به هیچ دلیلی یک ذره هم از آن غفلت نکن... اگر لکتر با تو حرف بزند، در درجه ی اول سعی می کند چیزهایی درباره ی تو بداند و این کارش به کنجکاوی ماری شبیه است که به لانه ی پرنده ای نگاه می کند. ما هر دو می دانیم که تو مجبوری دیر یا زود دیدار و گفت وگویی با او داشته باشی و در این حال، او سعی می کند درباره ی تو اطلاعاتی کسب کند که البته لازم نیست چیزی به او بگویی.

هیچ چیز به اندازه ی تنهایی ما را آسیب پذیر نمی کند، به جز طمع.

چیزی برای من اتفاق نیفتاد، افسر استارلینگ. من اتفاق افتادم. تو نمی توانی من را در مجموعه ای از تأثیرات وارده بر دیگران خلاصه کنی.