شیب

The Dip

  • قیمت : ۹,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۷,۲۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: درنا قلمدرنا قلم
نویسنده:

معرفی کتاب شیب اثر ست گودین

کتاب شیب، اثری نوشته ی ست گودین است که نخستین بار در سال 2007 منتشر شد. هر پروژه ی جدید—مانند شغل، سرگرمی یا به راه انداختن یک شرکت تازه—در ابتدا جذاب و سرگرم کننده است؛ اما پس از مدتی سختی های کار روی خود را به شما نشان می دهند. شاید شما در این لحظه در «شیب» باشید؛ شیب، پسرفتی موقتی است که اگر به تلاش خود ادامه دهید، برطرف خواهد شد. اما از طرفی دیگر، ممکن است واقعا مسیر کارتان به بن بست رسیده باشد. چیزی که ابرستاره های آسمان موفقیت را از سایرین جدا می کند، تشخیص همین نکته است که آیا با تلاش بیشتر، کار به پیش خواهد رفت و یا این که بن بست را باید به عنوان پایان آن کار پذیرفت. این کتاب کوچک و سرگرم کننده به شما کمک خواهد کرد که زمان، انرژی و استعدادتان را در مسیری درست هزینه کنید.

کتاب شیب


ویژگی ها کتاب شیب

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

مشخصات کتاب شیب
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-93516-1-9
تعداد صفحه :88
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2007
سری چاپ :5
بیشتر بخوانید

خودپروری و خلاقیت را از کتاب ها بیاموزیم

چه چیزی بهتر از این که بتوانیم زندگی مان را با کتاب هایی بهبود بخشیم که اساساً برای همین منظور نوشته شده اند

نکوداشت های کتاب شیب
Absolutely delightful.
فوق العاده لذت بخش.
Chris Anderson, author

A little book with a big idea.
کتابی کوچک با ایده ای بزرگ.
Goodreads

An easy and enjoyable read.
اثری ساده و لذت بخش.
Getnugget

بخش هایی از کتاب شیب (لذت متن)
علت این که افراد، کم به سرسره بازی روی برف می روند این ست که یادگیری اصول اولیه ی آن زجرآور است و چند روز طول می کشد که آن ها را یاد بگیرید، در آن چند روز کاملا ناامید می شوید. در این جا، ول کردن کار، راحت تر از ادامه دادن است. شجاعانه ترین کار این است که تحمل کنید و تا آخرش بروید و از همه ی مزایای کامیابی بهرمند شوید. عاقلانه ترین کار این است که حتی زحمت شروع یادگیری این مهارت را به خود ندهید. چون به احتمال زیاد، شیب را تحمل نخواهید کرد. اما احمقانه ترین کار این است که آن را شروع کنید، وقت و هزینه ی زیادی صرف آن کنید و دقیقا در میانه ی شیب آن را ول کنید.

بن بست، کسل کننده است و پرتگاه برای مدتی هیجان انگیز. اما هیچ کدام شما را از شیب بیرون نمی آورند و نتیجه ی هر دو، شکست است.

در دنیا، بهترین بودن یعنی انجام کارهای سخت و ول کردن کارهای معمولی.