کتاب چارت تئوری انتخاب

Chart of Choice Theory
کد کتاب : 8773
مترجم :
شابک : 9786006304946
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 52
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1998
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 31 خرداد

معرفی کتاب چارت تئوری انتخاب اثر ویلیام گلسر

دکتر ویلیام گلاسر روانشناسی جدیدی را ارائه می دهد که اگر تمرین شود ، می تواند ناتوانی گسترده ما برای در کنار هم بودن را معکوس کند. ناتوانی ای که منشأ تقریبا همه ی ناراحتی ها است.
وی برای پیشرفت در روابط انسانی ، توضیح می دهد که باید از مجازات، روانشناسی کنترل بیرونی که نابودکننده ی روابط است خودداری کنیم. به عنوان مثال ، اگر هم اکنون در یک رابطه ناخوشایند قرار دارید ، او پیشنهاد می کند که یکی یا هر دو شما ممکن است از روانشناسی کنترل بیرونی استفاده کنید. او فراتر می رود. و نشان می دهد که بدبختی همیشه مربوط به یک رابطه ناخوشایند در زمان حال است. برخلاف آنچه ممکن است شما اعتقاد داشته باشید ، مشکلات شما همیشه در حال حاضر است ، هرگز در گذشته نیستند. هیچ کس نمی تواند آنچه دیروز اتفاق افتاده را تغییر دهد.

ویلیام گلاسر معتقد است که تقریبا منشا تمام بدبختی های انسان افرادی هستند که سعی در کنترل دیگران دارند. طبق گفته ی او در واقع ، تنها چیزی که می توانیم کنترل کنیم ، خودمان هستیم. به همین شکل ، هیچ کس نمی تواند ما را مجبور به کاری کند که نمیخواهیم. تنها زمانی می توانیم آنگونه که دوست داریم زندگی کنیم که انرژی خود را صرف این نکنیم که دیگران را واداریم تا خودشان را با ایده های ما وفق دهند یا کاری را که ما میکنیم انجام دهند.گلاسر این مطالب تا حدودی دشوار را با مثالها و مطالعات موردی ای که خودش داشته توضیح می دهد. به عنوان مثال ، او به مردی که همسرش او را رها کرده است می گوید که تنها انتخاب او این است که کاری را که همسرش از او می خواهد تغییر دهد یا شیوه برخورد خودش با همسرش را تغییر دهد. گلا سر می گوید اگرچه انجام این کارها لزوما همسرش را به برنمیگرداند اما مطمئنا باعث می شود او احساس بهتری داشته باشد. گلاسر می نویسد: "وقتی این را میفهمیم که تنها میتوانیم رفتارهای خودمان را کنترل کنیم بلافاصله شروع به تعریف مجدد از آزادی شخصی خود می کنیم و در بسیاری از موارد می فهمیم که ما بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنیم آزادی داریم."

در کتاب چارت تئوری انتخاب گلاسر به طور سیستماتیک، مولفه های سیستم مغز بر اساس تئوری انتخاب را به طور مجزا و عملکرد آنها در ارتباط با همدیگر را توضیح می دهد. خواندن این کتاب برای فهم عمیق تئوری انتخاب، برای تمام کاربران این تئوری ضروری به نظر می رسد.

کتاب چارت تئوری انتخاب

ویلیام گلسر
ویلیام گلسر، زاده ی 11 می 1925 و درگذشته ی 23 آگوست 2013، روانپزشک و نویسنده ی آمریکایی بود.گلسر در کلیولند به دنیا آمد و بزرگ شد. او در سال 1945 مدرک کارشناسی خود را در رشته ی مهندسی شیمی دریافت کرد. گلسر سپس به ادامه ی تحصیل در رشته ی روانشناسی بالینی و بعد از آن، روانپزشکی پرداخت. او پس از مدتی، یک موسسه ی روان درمانی خصوصی در لس آنجلس به وجود آورد و تا سال 1986 آن را اداره می کرد.ویلیام گلسر، نویسنده ی بسیاری از کتاب های تأثیرگذار درباره ی سلامت روانی، مشاوره، بهبود مدارس و بسیاری از سایر...
نکوداشت های کتاب چارت تئوری انتخاب
Choice Theory is absolutely superb both in its ideas and in the way that it is presented in this book. It is in a class of its own in clarity and depth of understanding and is exceedingly helpful in clinical practice.
این کتاب هم از جهت ایده هایی که دارد و هم نشان دادن آنها کتابی عالی است. در وضوح و عمقی که به درک مخاطب می دهد منحصر به فرد بوده و برای یادگیری بالینی بسیار کمک کننده است.
Dr. Robert Lefever

A few weeks after I received this book, I showed it to my television audience and said, 'This is a fabulous book.' I was impressed with its clarity, its many examples, and how we can all use it to improve our marriages, get along better with our families, and persuade our children to do well in school. Choice theory, as Dr. Glasser explains it, is a new psychology of health and joy
چند هفته پس از دریافت این کتاب ، آن را به مخاطبان تلویزیون نشان دادم و گفتم: "این یک کتاب افسانه ای است." من از وضوح آن ، مثالهای فراوانش ، و اینکه چگونه همه ما می توانیم از آن برای بهبود ازدواج استفاده کنیم ، در کنار خانواده هایمان بهتر شویم و فرزندانمان را ترغیب کنیم که در مدرسه به خوبی عمل کنند تحت تاثیر قرار گرفتم."این کتاب ، همانطور که دکتر گلکر توضیح می دهد ، یک روانشناسی جدید در سلامت و شادی است.
Dr. Robert H. Schuller

Bill Glasser has always demonstrated insight and understanding in describing human behavior. In Choice Theory he has deepened his perspectives and shows the reader alternatives of appropriate behavior. This book is the best of Dr. Glasser's distinguished worksa must for people in the helping professions.
بیل گلاسر همواره در توصیف رفتار انسان ، بینش و درک خوبی از خود نشان داده است. در این کتاب او دیدگاههای خود را عمیق تر کرده و گزینه های رفتار مناسب را به خواننده نشان می دهد. این کتاب از بهترین آثار برجسته دکتر گلسیر برای افراد حرفه ای است.
Richard L. Foster

قسمت هایی از کتاب چارت تئوری انتخاب (لذت متن)