کتاب دختری که ماه را نوشید

The Girl who Drank the Moon
کد کتاب : 903
مترجم :
شابک : 978-600-8347-81-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 296
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 40
زودترین زمان ارسال : 29 فروردین

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

برنده ی جایزه ی نیوبری سال 2017

معرفی کتاب دختری که ماه را نوشید اثر کلی بارن هیل

کتاب دختری که ماه را نوشید، رمانی نوشته ی کلی بارن هیل است که نخستین بار در سال 2016 منتشر شد. مردم شهر هر سال، کودکی را به عنوان پیشکش به جادوگری تقدیم می کنند که در جنگل زندگی می کند. آن ها امید دارند که این قربانی باعث شود جادوگر کاری به کارشان نداشته باشد. اما زان، جادوگر درون جنگل، بسیار مهربان است. زان این بچه ها را از جنگل نجات می دهد، آن ها را به خانواده های خوش قلبی می بخشد که در آن سوی جنگل زندگی می کنند و در طول مسیر، گرسنگی آن ها را با نور ستاره ها رفع می کند. اما یک سال، زان به جای نور ستاره به بچه ای نور ماه می دهد؛ اتفاقی که باعث می گردد آن بچه از قدرت جادویی خارق العاده ای برخوردار شود. زان تصمیم می گیرد که این بچه را، که نامش را لونا گذاشته، مثل بچه ی خودش بزرگ کند. با نزدیک شدن به تولد سیزده سالگی لونا، قدرت های جادویی او با عواقبی بسیار خطرناک خود را نشان می دهند.

کتاب دختری که ماه را نوشید

کلی بارن هیل
کلی بارن هیل، نویسنده ی آمریکایی کتاب های کودک، فانتزی و علمی تخیلی است.بارن هیل دانش آموخته ی دانشگاه کاترین در ایالت مینسوتا است. همسرش، تد بارن هیل، مهندس معمار است و این زوجف دارای سه فرزند هستند.او قبل از رسیدن به موفقیت در نویسندگی، به تحصیل در رشته ی نویسندگی خلاق پرداخت و به صورت داوطلبانه، دوره های آتش نشانی را گذراند. بارن هیل، نویسندگی را پس از تولد فرزند دومش، با نوشتن داستان های کوتاهی آغاز کرد که در نهایت به رمان هایی بلند تبدیل شدند.
نکوداشت های کتاب دختری که ماه را نوشید
Kelly Barnhill's wonderful novel.
رمان شگفت انگیز کلی بارن هیل.
New York Times Book Review New York Times Book Review

A captivating fantasy.
یک داستان فانتزی مسحورکننده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A sure bet for anyone who enjoys a truly fantastic story.
انتخابی مطمئن برای هر کسی که از داستانی حقیقتا خارق العاده لذت می برد.
Booklist Booklist

قسمت هایی از کتاب دختری که ماه را نوشید (لذت متن)
هیشکی نمی دونه اون چرا بچه ها رو می خواد. نمی دونم چرا همیشه اصرار داره کوچیکترین عضو ما رو ببره. نمی شه راحت ازش بپرسیم. کسی تا حالا اونو ندیده. ما می خوایم خیالمون راحت باشه که هیچ وقت هم نمی بینیمش.

معلومه که وجود داره. این چه سوالیه! یه نگاه به جنگل بنداز! خیلی خطرناکه! دودهای سمی، چاه ها، آتشفشان های جوشان و هزارتا خطر دیگه هر طرفش هست. فکر می کنی اینا اتفاقیه؟ نه! همه ی اینا به خاطر جادوگره و اگه به چیزی که می خواد عمل نکنیم، می دونی باهامون چی کار می کنه؟

هرچیزی که می بینی، توی فرآیند ساخته شدن یا از بین رفتن یا مردن یا زندگی کردنه. همه چیز توی حالتی از تغییر قرار داره.