دن براون

دن براون

دن براون، زاده ی ۲۲ ژوئن ۱۹۶۴، نویسنده ی آمریکایی کتاب های ژانر تریلر است که برای کتاب جنجالی و پرفروش خود «رمز داوینچی» در سال ۲۰۰۳ میلادی به شهرت زیادی در سراسر جهان رسید.
براون در اکسیتر، نیوهمپشایر، زاده و بزرگ شده است. او بزرگ ترین فرزند خانواده است. مادر او، کانستنس (کنی) نوازنده ای حرفه ای بود که در کلیسا، ارگ می نواخت. پدر او، ریچارد جی براون، معلم ریاضی برجسته ای بود که از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۷۸ در دبیرستان Phillips Exeter Academy تا دوران بازنشستگی تدریس می کرد.
Phillips Exeter Academy دبیرستانی شبانه روزی است که معلمان جدید باید مدتی را در محل دبیرستان زندگی می کردند، بنابراین براون و برادران و خواهرانش از نظر ادبیات پیشرفت زیادی کردند. تلویزیونی درکار نبود و اکثر افراد مسیحی بودند. براون در روزهای یکشنبه در گروه آواز کلیسا حضور داشت و در کمپ های آن نیز شرکت داشت.
او تابه حال در مورد این که مسیحی است و یا آتئیست، اظهار نظری نکرده است. براون، نویسنده ی جنجالی و محبوب آمریکایی این روزها دست روی جنجالی ترین مسئله گذاشته است، مذهب. بسیاری از شخصیت های محبوب و برتر دنیا همچون مل گیبسون، دن براون، ژان پل دوم و ... همگی به طریقی با مذهب گره خورده اند، حالا چه در قبول و چه در رد آن.

کتاب های دن براون