عامه پسند

Pulp

مشخصات کتاب عامه پسند
مترجم :

شابک :978-964-362-572-6
قطع :رقعی
تعداد صفحه :200
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1994
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :24
زودترین زمان ارسال :---

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب عامه پسند اثر چارلز بوکوفسکی | ایران کتاب

کتاب عامه پسند، رمای نوشته ی چارلز بوکفسکی است که اولین بار در سال 1994 به چاپ رسید. داستان این اثر به ماجراهای عجیب شخصیتی به نام نیک بلان می پردازد. نیک، کارآگاهی بدشانس است که به شکلی اتفاقی با مهمترین پرونده ی قرن مواجه می شود؛ خب البته باید گفت چندین پرونده که هر کدام به یک میزان مبهم و اسرارآمیز هستند و هیچ کدام به جز رفتنِ بیشتر و بیشتر به اعماق کابوسی تاریک، اگزیستانسیال و البته طنزآمیز به جایی نمی رسند. در ابتدا، بانوی مرگ از بلان می خواهد تا از مرگ رمان نویسی فرانسوی به نام سلین مطمئن شود؛ بلان سپس توسط افراد دیگری نیز استخدام می شود: شوهری که گمان می کند همسرش در حال خیانت به اوست، یک متصدی کفن و دفن که به دنبال موجودی فضایی می گردد و شخص دیگری که از بلان می خواهد کسی یا چیزی را پیدا کند که فقط با نام گنجشک قرمز شناخته می شود.

کتاب عامه پسند

نکوداشت های کتاب عامه پسند
This novel demonstrates Bukowski's own brand of humor and realism.
این رمان، نشان دهنده ی شوخ طبعی و واقع گرایی مختص به بوکفسکی است.
Goodreads

Bukowski’s brilliant, fantastical detective story.
داستان کارآگاهی درخشان و شگفت انگیز بوکفسکی.
Penguin

Thought provoking and thoroughly enjoyable.
تفکربرانگیز و به شکل کلی لذت بخش.
Specter Magazine

قسمت هایی از کتاب عامه پسند (لذت متن)
من با استعداد بودم. یعنی هستم. بعضی وقت ها به دست هایم نگاه می کنم و فکر می کنم که می توانستم پیانیست بزرگی بشوم. یا یک چیز دیگر. ولی دست هایم چه کار کرده اند؟ یک جایم را خارانده اند، چک نوشته اند، بند کفش بسته اند، سیفون کشیده اند و غیره. دست هایم را حرام کرده ام. همین طور ذهنم را...!

همیشه یک نفر هست که روز آدم را خراب کند. البته اگر به قصد نابودی کل زندگی ات نیامده باشد!

تلویزیون را روشن نکردم. به این نتیجه رسیده ام که وقتی حال آدم بد است، این لعنتی فقط حال آدم را بدتر می کند. یک مشت چهره ی خالی از روح که پشت سر هم می آیند و می روند و تمامی هم ندارند. احمق پشت احمق، احمق هایی که بعضا مشهور هم هستند.