در عین حال

رمان نویس و استدلال اخلاقی
At the Same Time

مشخصات کتاب در عین حال
مترجم :رضا فرنام
شابک :9789643809393
قطع :رقعی
تعداد صفحه :274
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2007
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :25 شهریور

معرفی کتاب در عین حال اثر سوزان سونتاگ | ایران کتاب

درعین حال از یک مقدمه، ده مقاله، یک گفتگو و پنج سخنرانی (که عمدتا هنگام دریافت جایزه ایراد شده اند) تشکیل شده که اغلب آن ها درباره ادبیات هستند. در کنار ادبیات، عکاسی، سینما، آزادی بیان، سیاست و... از دیگر مقولاتی هستند که در این کتاب بدان ها پرداخته شده است.

گذشته از مقالات خواندنی سانتاگ درباره پاسترناک، داستایوسکی، آلبرکامو و سخنرانی زیبایش با عنوان «ادبیات آزادی است»؛ سخنرانی بسیار جالبی با عنوان «وجدان کلمات» درباره اضطراب واژگان و ضرورت آزادی بیان برای یک نویسنده دارد.

او همچنین در نوشته ای به ماجرای یازده سپتامبر پرداخته و در گفتگویی به شرح اوضاع و احوال نیویورک اندک زمانی بعد از این حادثه می پردازد و نهایتا در نوشته ای سیاست های بوش متأثر از این واقعه را موردتوجه قرار می دهد. سرانجام سخن اینکه، کتاب حاضر همان گونه که از دید وسیع نویسنده خود حکایت دارد، در کسب بینشی گسترده برای خواننده نیز بسیار موثر است.

کتاب در عین حال

سوزان سونتاگ
سوزان سانتاگ با نام اصلی سوزان رزنبلت، زاده ی 16 ژانویه 1933 و درگذشته ی 28 دسامبر 2004، نویسنده، نظریه پرداز ادبی و فعال سیاسی آمریکایی بود.سونتاگ در شهر نیویورک به دنیا آمد. او تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه برکلی شروع کرد ولی پس از مدتی به دانشگاه شیکاگو رفت. سونتاگ در دانشگاه های برکلی و شیکاگو در رشته های فلسفه و ادبیات و همچنین رمان نویسی ادامه ی تحصیل داد.او در سال 1950 و تنها زمانی که هفده سال داشت با فیلیپ ریف (معلم و نظریه پرداز اجتماعی) ملاقات و ده روز بعد با او ازدواج کرد. این...