کتاب درآمدی تاریخی به نظریه تکامل

Theory of Evolution
کد کتاب : 109669
مترجم :
شابک : 978-6227765182
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 4 مهر

معرفی کتاب درآمدی تاریخی به نظریه تکامل اثر جان اسکاتنی

رک ما از نحوه پیدایش حیات و سیر تحول موجودات زنده بیش از هر چیز تحت تأثیر دو نظریه علمی است تکامل از راه انتخاب طبیعی و ژنتیک.
هنگامی که طبیعت شناس انگلیسی چارلز داروین در سال 1859 برای نخستین بار اندیشه های خود را در کتاب منشأ گونه ها مطرح کرد، با مقاومتهای فراوانی هم در جامعه علمی و هم میان عموم مردم رو به رو شد.
چند سال بعد، هنگامی که راهبی ناشناس، گرگور مندل، نتایج آزمایشهای خود را منتشر کرد نیز جهان علم اهمیت یافته های او را در تأسیس آنچه بعدتر علم ژنتیک نامیده شد در نیافت.
جان اسکاتنی در کتاب درآمدی تاریخی به نظریه تکامل آنچه را این دو مرد بزرگ کشف کردند توضیح میدهد. او داستان پیشرفتهای شگفت انگیز در این حوزه را که در نهایت به گشودن راز ژنوم انسان ختم شد، گام به گام پی میگیرد. در این داستان شاهدیم که چگونه بشر کار را با این تصور که فسیل دایناسورها مربوط به استخوان غولهای افسانه ای است آغاز کرد و با تکمیل تدریجی ،شواهد توانست رشته حیات را از میکروارگانیسمهای تک سلولی به نخستیهایی مانند خودش دنبال کند. کالبدشناسی طبقه بندی، شیمی، زمین شناسی باستان شناسی و جنین شناسی همگی در تکمیل این داستان شگفت انگیز نقش داشته اند.
درآمدی تاریخی به نظریه تکامل برای همه خوانندگانی که درباره جهانی که در آن زندگی میکنیم کنجکاوند جذاب خواهد بود، و به آنان نشان میدهد نظریه تکامل چگونه درک ما را از خود و جایگاهمان در جهان تغییر داده است.

کتاب درآمدی تاریخی به نظریه تکامل