کتاب خیره به خورشید نگریستن

Staring at the Sun
کد کتاب : 1098
مترجم :
شابک : 978-600-119-699-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 250
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 23
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

خیره به خورشید
Staring at the Sun
کد کتاب : 54222
مترجم :
شابک : 978-6226640145
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 216
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

خیره به خورشید
Staring at the Sun
(غلبه برهراس ازمرگ)
کد کتاب : 3181
مترجم :
شابک : 9789647253246
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 16
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

خیره به خورشید نگریستن
Staring at the Sun
  • 60,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: عالی تبار عالی تبار
کد کتاب : 12902
شابک : 978-6226153119
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 228
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب خیره به خورشید نگریستن اثر اروین دی یالوم

کتاب خیره به خورشید نگریستن، اثری نوشته ی اروین دی. یالوم است که نخستین بار در سال 2008 منتشر شد. این کتاب هیجان انگیز که به سبک داستان های جذاب یالوم نگاشته شده، بینشی عمیقاً دلگرم کننده را نسبت به مسئله ی جهان شمول مرگ و فناپذیری به مخاطب هدیه می کند. دکتر یالوم در این اثر هنرمندانه با بهره گیری از تجربیات فوق العاده ارزشمند خود، به ما کمک می کند تا دریابیم این ترس از مرگ است که در دلِ اغلبِ اضطراب هایمان جا خوش کرده است. چنین درکی معمولاً با «تجربه ای بیداری بخش»، همچون یک رویا، از دست دادن شخصی یا چیزی ارزشمند در زندگی، بیماری و یا سالخوردگی، فرصت بیشتری برای بروز پیدا می کند. بنا به عقیده ی دکتر یالوم، به محض این که با فناپذیری خود مواجه می شویم، تمایل پیدا می کنیم که اولویت هایمان را بازآرایی کنیم، با عزیزانمان ارتباط عمیقتری داشته باشیم، قدر زیبایی های زندگی را بیشتر بدانیم و برای به دست آوردن آرامش در زندگی، دست به خطرهای بیشتری بزنیم.

کتاب خیره به خورشید نگریستن


ویژگی های کتاب خیره به خورشید نگریستن

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

اروین دی یالوم
اروین دیوید یالوم (به انگلیسی: Irvin David Yalom) (متولد ۱۹۳۱، واشنگتن دی سی، ایالات متحده ی آمریکا) , روانپزشک هستی گرا (اگزیستانسیالیست) و نویسنده ی آمریکایی است.او در سال ۱۹۵۶ در بوستون در رشته ی پزشکی و در سال ۱۹۶۰ در نیویورک در رشته ی روانپزشکی فارغ التحصیل شد و بعد از خدمت سربازی، در سال ۱۹۶۳ استاد دانشگاه استنفورد شد. در همین دانشگاه بود که الگوی روانشناسی هستی گرا یا اگزیستانسیال را پایه گذاری کرد. یالوم هم آثار دانشگاهی متعددی تألیف کرده است و هم چند رمان موفق دارد. او جایزه ی انجمن ...
نکوداشت های کتاب خیره به خورشید نگریستن
Yalom proves to be at the prime of life as a therapist and a writer.
یالوم ثابت می کند که در اوج زندگی خود به عنوان یک درمانگر و نویسنده قرار دارد.
Library Journal Library Journal

Enlightening and quite moving.
روشنگرانه و کاملا تکان دهنده.
Washington Post Washington Post

Innovative.
خلاقانه.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب خیره به خورشید نگریستن (لذت متن)
به هر حال هر یک از ما در دوره ای از زندگی مان به این که روزی خواهیم مرد، آگاهی پیدا می کنیم؛ این لحظه می تواند در جوانی یا در کهنسالی باشد. همیشه موردی هست که جرقه ی این فکر را در ذهنتان بیندازد؛ نگاهی در آینه و دیدن چروک هایی در چهره تان، مویی سپید، خمیدگی شانه ها، سالگرد تولدی پس از سالگردی دیگر، به خصوص دهه های چهل تا شصت زندگی، دیدن دوستی قدیمی پس از سال ها و تعجب تان از این که چه قدر پیر و شکسته شده است، دیدن عکسی قدیمی از خودتان در حالی که کسانی در این عکس هستند که دیگر زنده نیستند و نهایتا دیدن مرگ در خواب و رویا.

به تصویر جوانی خود نگاه کنید. بگذارید آن لحظه ی غم انگیز به آهستگی از کنارتان بگذرد، لحظه ای در کنارش بمانید، شیرینی اش را هم به اندازه ی تلخی اش بچشید. مزایای آگاهی یافتن از مرگ را در ذهنتان به خاطر بسپارید، تنها سایه اش را در آغوش بکشید. چنین آگاهی ای می تواند جرقه ای در زوایای تاریک وجودتان باشد. شما می توانید زندگی پربارتری داشته باشید، در حالی که هنوز زنده اید و زندگی ادامه دارد.

شما تجربه ی تلخ آگاهی از مرگ را به مسیری سوق دهید که زندگی تان را ارزشمندتر کند، با دیگران همدردی کنید، نوع دوستی را فراموش نکنید، همه چیز را عاشقانه و عمیقا دوست بدارید و مدتی بعد ببینید که دیگر نگرانی در وجودتان نیست، آنچه مانده لذت است و عشق.