هنر عشق ورزیدن

The Art of Loving

مشخصات کتاب هنر عشق ورزیدن
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-6026-41-4
تعداد صفحه :200
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1956
سری چاپ :33

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب هنر عشق ورزیدن اثر اریک فروم | ایران کتاب

کتاب هنر عشق ورزیدن، اثری نوشته ی اریک فروم است که اولین بار در سال 1956 انتشار یافت. بسیاری از افراد نمی توانند عشق را در زندگی شان به سطحی مطلوب و شایسته برسانند و علاقه ای را تجربه کنند که از بلوغ فکری، خودشناسی و شجاعت سرچشمه گرفته باشد. مانند هر هنر دیگری، عشق نیز نیازمند تمرین و تمرکز، و البته درک و بینشی درست و واقعیت-محور است. روانکاو برجسته و شناخته شده، اریک فروم، در این اثر کلاسیک به کاوشی در تمام جنبه های عشق دست می زند و علاوه بر تشریح برداشت های غلط و توقعات بیش از اندازه بالا در رابطه ای عاشقانه، انواع و اقسام این احساس حیاتی در بشر را مورد بررسی قرار می دهد: عشق افلاطونی، عشق شهوت آمیز، عشق به خویشتن، عشق به خدا و عشق والدین نسبت به کودکان.

کتاب هنر عشق ورزیدن

نکوداشت های کتاب هنر عشق ورزیدن
It has shown millions of readers how to achieve rich, productive lives by developing their hidden capacities for love.
این اثر به میلیون ها مخاطب نشان داده که چگونه با رشد ظرفیت های پنهانشان در عشق ورزیدن، به زندگی سرشار و پرباری دست یابند.
Goodreads

A groundbreaking international bestseller.
کتابی پیشرو با فروشی بسیار بالا در سطح جهان.
Barnes & Noble

A book of candor, of practicality and precision.
کتابی صادقانه، کاربردی و دقیق.
Chicago Tribune Chicago Tribune

قسمت هایی از کتاب هنر عشق ورزیدن (لذت متن)
آیا عشق هنر است؟ اگر هنر باشد آیا به دانش و کوشش نیازمند است؟ آیا عشق احساسی مطبوع است که درک آن بستگی به بخت آدمی دارد، یعنی چیزی است که اگر بخت یاری کند، آدمی بدان «گرفتار» می شود؟ مباحث این کتاب کوچک مبتنی بر پرسش اول است، در صورتی که امروز بدون شک اکثر مردم به تعبیر دوم بیشتر معتقدند.

آن که هیچ نمی داند، به چیزی عشق نمی ورزد. آن که از عهده هیچ کاری برنمی آید، هیچ نمی فهمد. آن که هیچ نمی فهمد، بی ارزش است. ولی آن که می فهمد؛ بی گمان عشق می ورزد، مشاهده می کند، می بیند... هرچه بیشتر دانش آدمی در چیزی ذاتی باشد، عشق بدان بزرگتر است... هر که فکر کند همه میوه ها در همان وقت می رسند که توت فرنگی، از انگور چیزی نمی داند.

اگر کسی به ما بگوید که عاشق گل است. اما ببینیم که اغلب فراموش می کند به گل هایش آب بدهد، عشق او را به گل باور نمی کنیم. عشق عبارت است از رغبت جدی به زندگی و پرورش آنچه بدان مهر می ورزیم. زمانی که رغبت جدی وجود نداشته باشد عشقی هم در کار نیست.