هنر سیر و سفر

The Art of Travel

مشخصات کتاب هنر سیر و سفر
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-448-289-1
تعداد صفحه :288
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2002
سری چاپ :6
زودترین زمان ارسال :2 اردیبهشت

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب هنر سیر و سفر اثر آلن دوباتن | ایران کتاب

کتاب هنر سیر و سفر، اثری نوشته ی آلن دوباتن است که نخستین بار در سال 2002 به چاپ رسید. هر کتابچه ی راهنمایی می تواند به ما بگوید که به «کجا» سفر کنیم، اما فقط آلن دوباتن است که به ما خواهد گفت «چرا» و «چگونه» این کار را انجام دهیم. دوباتن با همان هوشمندی و جذابیتی که از او در کتاب «پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند» دیده ایم، در این کتاب به لذت های انتظار، جذابیت چیزها و مکان های ناآشنا و ارزش توجه کردن به همه چیز (از منظره ای از دریا گرفته تا کوه هایی بلند) می پردازد. دوباتن با پرداخت به هم سفرانی شناخته شده همچون وردزورث و ون گوگ، نکاتی بسیار هیجان انگیز و البته آموزنده را درباره ی سفر کردن برای مخاطبین پرشمار خود تدارک دیده است. کتاب هنر سیر و سفر، اثری فوق العاده هوشمندانه و بسیار بدیع است. بدون این کتاب، خانه تان را ترک نکنید!

کتاب هنر سیر و سفر

نکوداشت های کتاب هنر سیر و سفر
A jewel of civility, wit and insight.
جواهری از نزاکت، لطافت طبع و خرد.
Baltimore Sun

It will help a person discover something fabulous in everyday life.
این کتاب به مخاطب کمک خواهد کرد چیزی شگفت انگیز را در زندگی روزمره کشف کند.
Chicago Tribune Chicago Tribune

A thoughtful and anecdote-rich meditation on how trips can alter us in unexpected ways.
تأملی خردمندانه و پرخاطره درباره ی این که سفرها چگونه می توانند ما را به اشکالی غیرمنتظره دگرگون سازند.
Elle

قسمت هایی از کتاب هنر سیر و سفر (لذت متن)
متأسفانه بسیار دشوار است نگرانی های کمابیش دائمی مان در مورد آینده را به یاد بیاوریم، زیرا در بازگشتمان از جایی که بودیم، شاید نخستین چیزی که از خاطره محو می شود این است که چه میزان از گذشته صرف این شده بود که چه پیش خواهد آمد؛ و به عبارت دیگر چه میزان از آن را در جایی دیگر به غیر از جایی که در آن حضور داشتیم گذرانده بودیم.

بپذیریم زندگی ما حول جست و جوی خوشبختی می گردد، در آن صورت کمتر فعالیتی را می توان برشمرد که بیش از سفرهایی که کرده ایم، با تمام تناقض ها و مشقات شان، پویایی این جست و جو را آشکار می کنند.

سفرهای ما هر چند غیردقیق، درکی از زندگی را چنان که باید باشد، فراتر از محدودیت های کار و تلاش معاش عرضه می کنند. به ندرت تصور می شود سفرهایمان مسائل فلسفی را مطرح کنند، منظورم مسائلی است که تفکری ورای عملی بودن را می طلبند. سیل پیشنهادات درباره ی مقصد سفرمان به سویمان سرازیر می شود که کجا برویم بهتر است؛ اما به ندرت در مورد علت و چگونه رفتن می شنویم، هر چند به نظر می رسد هنر سفر کردن طبیعتا شامل پرسش هایی است نه چندان ساده و نه تا این حد پیش پا افتاده و مطالعه درباره ی آن ها می تواند تا حدودی به فهم آن چیزی که فیلسوفان یونانی به زیبایی آن را eudaimonia یا شکوفایی انسان می نامیدند، کمک کند.