مواجهه با مرگ

Facing Death

مشخصات کتاب مواجهه با مرگ
مترجم :
شابک :978-6008547327
قطع :رقعی
تعداد صفحه :598
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1977
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :---

معرفی کتاب مواجهه با مرگ اثر براین مگی | ایران کتاب

براین مگی، فیلسوف و شاعر و نویسنده و سیاستمدار مشهور انگلیسی، در رمان مواجهه با مرگ شخصیت ها را در روایتی جذاب و تکان دهنده به مواجهه با زندگی و عشق و مرگ می کشاند. رمانی غریب از کسی که او را با گفتگوها و آثار فلسفی اش می شناسیم.

کتاب مواجهه با مرگ

براین مگی
برایان مگی (به انگلیسی: Bryan Magee) (متولد ۱۲ آوریل ۱۹۳۰) نویسنده، شاعر و سیاستمدار بریتانیایی است که به دلیل نگارش کتاب‌های همه‌فهم دربارهٔ فلسفه معروف است.
قسمت هایی از کتاب مواجهه با مرگ (لذت متن)
فقط مرگ است که می تواند به زندگی معنا بدهد. چیزی که تا ابدالآباد وجود داشته باشد، معنا هم ندارد. به علاوه اگر پایانی وجود نداشته باشد، کلیتی هم وجود ندارد و وقتی کلیتی وجود نداشته باشد، هویتی هم وجود ندارد. اگر نابودنشدنی بودیم، نمی توانستیم در مقام فرد انسانی موجودیت داشته باشیم. با این تفاصیل مرگ برایمان اتفاق نیست. بخش لاینفکی از زندگی است. اگر قرار است وجود داشته باشیم، مرگ هم باید باشد. پس مرگ نه تنها بدبیاری نیست -فاجعه ای نیست که از بیرون بر ما تحمیل شود و ما را نابود کند- بلکه پیش شرط زندگی معنادار است. بنابراین نمی توانیم، هم توقع داشته باشیم زندگیمان معنایی داشته باشد، هم از مرگ متأسف باشیم. چون تأسف از مرگ یعنی تأسف از موجودیت فردی.