کتاب مواجهه با مرگ

Facing Death

مشخصات کتاب مواجهه با مرگ
مترجم :
شابک : 978-6008547327
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 598
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1977
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 30 مهر

معرفی کتاب مواجهه با مرگ اثر براین مگی

برایان مگی، فیلسوف و شاعر و نویسنده و سیاستمدار مشهور انگلیسی، در رمان "مواجهه با مرگ" شخصیت ها را در روایتی جذاب و تکان دهنده به مواجهه با زندگی و عشق و مرگ می کشاند. رمانی غریب از کسی که او را با گفتگوها و آثار فلسفی اش می شناسیم. "مواجهه با مرگ" یک کتاب منحصر به فرد برای مربیان ، متخصصان درمانی و مشاوران است. در این اثر از هنرهای تجسمی ، گزیده هایی از اشعار ، داستان ، نمایشنامه ، و نمونه هایی از فرهنگ عامه استفاده شده است تا خواننده را نسبت به موضوعات مهم مقابله با مرگ آشنا کند و دید بهتری به افراد مسئول مراقبت از آنها نیز بدهد. به عنوان مثال از دانشجویان خواسته شده است تا احساسات خود را در مورد مرگ به تصویر بکشند. و عکس هایی نیز از کارهای بزرگ و تاثیرگذار در این اثر وجود دارد. برایان مگی از هنرها به عنوان محرکی برای کمک به بیماران و دانش آموزان در شناخت و کشف احساسات و رفتارهای خود استفاده می کند.

کتاب مواجهه با مرگ

براین مگی
برایان مگی علاوه بر نویسندگی، برای مصاحبه‌های حرفه‌ای خود با فلاسفه بزرگ دهه 70 و 80 میلادی نیز شهره است. مصاحبه‌های مگی که به تهیه کنندگی شبکه بی‌بی‌سی بوده در دهه 70 و 80 میلادی مورد استقبال بینندگان این شبکه تلویزیونی قرار می‌گرفته است. «فلاسفه بزرگ» و «مردان اندیشه» از جمله برنامه‌های پرمخاطب او در این دو دهه بوده است."مردان اندیشه" عنوان یک مجموعه 15 قسمتی در سال 1978 میلادی بود که مگی در آن با فیلسوفان معاصر مصاحبه می‌کرده ...
نکوداشت های کتاب مواجهه با مرگ
یک کیفیت عمیق انسانی در کارهای برتمن وجود دارد و از نقاشی ها ، عکس ها و سایر تصاویر به خوبی شناخته شده در آثار خود استفاده می کند. سخنان او به ما کمک می کند تا بفهمیم که تصاویر، برای ما و بیماران ما چه کاری انجام می دهند. کتابی ارزشمند که فطرت آدمی را به خود جلب می کند غالبا دوباره مورد بازبینی و بازخوانی قرار می گیرد.
Eric Cassell, M.D., Author of The Nature of Suffering

یک ابزار عالی برای تدریس ... به خصوص برای متخصصان و مشاوران بهداشتی و درمانی که با بیماران مبتلا به بیماری صعب العلاج و افرادی که با مرگ قریب الوقوع روبرو هستند روبرو هستند.
Elizabeth Kubler Ross

قسمت هایی از کتاب مواجهه با مرگ (لذت متن)
فقط مرگ است که می تواند به زندگی معنا بدهد. چیزی که تا ابدالآباد وجود داشته باشد، معنا هم ندارد. به علاوه اگر پایانی وجود نداشته باشد، کلیتی هم وجود ندارد و وقتی کلیتی وجود نداشته باشد، هویتی هم وجود ندارد. اگر نابودنشدنی بودیم، نمی توانستیم در مقام فرد انسانی موجودیت داشته باشیم. با این تفاصیل مرگ برایمان اتفاق نیست. بخش لاینفکی از زندگی است. اگر قرار است وجود داشته باشیم، مرگ هم باید باشد. پس مرگ نه تنها بدبیاری نیست -فاجعه ای نیست که از بیرون بر ما تحمیل شود و ما را نابود کند- بلکه پیش شرط زندگی معنادار است. بنابراین نمی توانیم، هم توقع داشته باشیم زندگیمان معنایی داشته باشد، هم از مرگ متأسف باشیم. چون تأسف از مرگ یعنی تأسف از موجودیت فردی.

فضا عوض شده بود و حالا دیگر با خنده و شوخی حرف می زدند. ولی کی یر از درون بی قرار بود. نشسته بود نگاهشان می کرد که چه عشقی به هم دارند. احساس می کرد جای خدا نشسته: از آینده و سرنوشتشان خبر دارد در حالی که خودشان خبر ندارند. این آگاهی دل و روده اش را می سوزاند. دلش می خواست بالا بیاورد. تف کند بیندازد دور این آگاهی را. اثری از آن در وجودش باقی نماند. سبک بار مردم سبک روترند به قول شمالی ها.

یک بار که جان گرم گفت وگو با آیوا بود، نگاهش کرد و سعی کرد مجسم کند که مرده. چشم ها بسته، بی احساس، بی جان، آرام. جسمی بدون روح. چمدانی خالی. جان بدون جان. نگاهش کرد و یک لحظه به نظرش آمد شیء مادی است. چیزی مثل میز با صندلی. شیئی مصرفی. چیزی که می توان بریدش یا اره اش کرد یا سوختش یا گذاشتش توی جعبه خاکش کرد. این بدترین تصویری بود که در عمرش در سرش نقش بسته بود.