کتاب رویای تبت

Dream of tibet

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 23,800 | 21,420 تومان

  • موجود
  • انتشارات: مرکز مرکز
    نویسنده:
مشخصات کتاب رویای تبت
شابک : 9789643058241
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 180
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 21 آذر

برنده ی جایزه ی بهترین رمان سال 1385 از بنیاد گلشیری

معرفی کتاب رویای تبت اثر فریبا وفی

داستان را شعله خطاب به خواهر خفته اش روایت می کند. او آرام آرام خواننده را به درون زندگی نسلی از آدم ها می برد که زندگی شان با جستجوی آرمان آزادی و عدالت گره خورده است. ما بتدریج با عشق ها، امیدها، تردیدها و شکست هایشان آشنا می شویم. از پنهان کردن و جریحه دار شدن احساسات واقعی شان باخبر می شویم و متوجه می شویم برای وفادار ماندن به آن نوع تفکر چه بهایی پرداخته اند. شعله راوی هوشیاری است که به تناقض های رابطه ها پی می برد و می خواهد از آنها سردربیاورد. ناکام از نخستین عشق در پی رابطه امن و عاطفی دیگری است. شیوا در نگاه دوباره به آموزه های زندگی اش آنها را نقد می کند. فروغ به عشقش وفادار است و جاوید در پی سازشی بین اعتقادات و منافع مادی اش است. صادق آزاد شده از بند نگاهی دوباره به زندگی اش می اندازد و تردیدهایش او را به سوی نگرشی تازه می راند. آرزویش این بار در رفتن به تبت تجلی پیدا می کند. رویایی که در پایان داستان درمی یابیم که شیوا نیز در آن شریک بوده است. رویای تبت رویای مشترک آدم هایی است که می خواهند آزاد فکر کنند و آزاد زندگی کنند. به دور از سرخوردگی ها و تحمیل هایی از هر نوع که آنها را از تجربه واقعی زندگی باز می دارد و درک آنها را از زندگی ناقص و اخته می کند و از فهم گسترده و همه جانبه واقعیات بازشان می دارد. آنها را از خود واقعی شان دور می سازد و از خود بیگانه شان می کند. همه آدم ها در رویای تبت در جستجوی چیزی هستند. در جستجوی عشق، همدلی، امید، امنیت و تفاهم. در جستجوی دنیایی که جای بهتری برای زندگی کردن و دوست داشتن است. همان رویایی که به نظر شکست خورده اما همچنان به شکل یک رویا باقی مانده است.

کتاب رویای تبت

فریبا وفی
فریبا وفی در اول بهمن ماه سال ۱۳۴۱ در تبریز به دنیا آمد. از نوجوانی به داستان‌نویسی علاقه‌مند بود و چند داستان کوتاه‌اش در گاه‌نامه‌های ادبی، آدینه، دنیای سخن، چیستا، مجله زنان منتشر شد. اولین داستان جدی خود را با نام «راحت شدی پدر» در سال ۱۳۶۷ در مجله آدینه چاپ کرد. نخستین مجموعهٔ داستان‌های کوتاه او به نام «در عمق صحنه» در سال ۱۳۷۵ منتشر شد و دومین مجموعه، با نام «حتی وقتی می‌خندیم» در سال ۱۳۷۸ چاپ شد. نخستین رمان او &la...
قسمت هایی از کتاب رویای تبت (لذت متن)
امشب همان شب بود شیوا. حالا می فهمم آن روز از آمدن چنین شبی واهمه داشتی و من آن را به خونسردی و بی اعتنایی ات نسبت می دادم. همیشه فکر می کردم آمادگی روبرو شدن با واقعیت را داری. می گفتی اگر نادیده اش بگیری باید تاوان بدهی. روی حرفت با من بود. نمی توانستم واقع بین باشم. خیالاتی بودم. هنوز به دروغ بودن چیزی که پیش آمده بود امید داشتم. هر لحظه ممکن بود مهرداد پیدایش بشود و بگوید همه چیز یک شوخی بود. یک شوخی بامزه.