کتاب کالیپسو

Calypso
کد کتاب : 13576
مترجم :
شابک : 978-6226513630
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 223
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

کالیپسو
Calypso
کد کتاب : 13577
مترجم :
شابک : 978-6229993637
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 230
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

کالیپسو
Calypso
کد کتاب : 13785
مترجم :
شابک : 978-6002534477
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب کالیپسو اثر دیوید سداریس

کتاب «کالیپسو» اثری نوشته ی «دیوید سداریس» است که اولین بار در سال 2018 چاپ شد. «سداریس» وقتی خانه ای ساحلی را «کارولینا» می خرد، تعطیلات طولانی و آرامش بخشی را در ذهنش مجسم می کند که قرار است در این خانه به همراه کسانی که دوستشان دارد، تجربه کند. زندگی در کنار دریا درست به اندازه ای که او تصور کرده بود، جذاب از آب درمی آید، البته به استثنای فهمیدن یک نکته ی جزئی و شاید آزاردهنده: هیچ تعطیلاتی نمی تواند شما را از خودتان دور کند! توانایی «سداریس» در درک و تفسیر مشاهداتش، در این اثر به اوج خود دست می یابد و نثر سرگرم کننده و جذاب او نیز، همچنان توجهات را به خود جلب می کند. اما اغلب عناصر کمدی در کتاب «کالیپسو» از لحظه ای سرچشمه می گیرد که درمی یابید داستان زندگیتان بیش از آن که درباره ی آینده باشد، درباره ی گذشته است.

کتاب کالیپسو


ویژگی های کتاب کالیپسو

نامزد دریافت جایزه ی grammy سال 2016

از کتاب های پرفروش نیویورک تایمز

نامزد جایزه بهترین کتاب طنز گودریدز

دیوید سداریس
دیوید ریموند سداریس، زاده ی 26 دسامبر 1956، طنزپرداز، کمدین و نویسنده ی آمریکایی است.سداریس در شهر رالی در کارولینای شمالی بزرگ شد. او پس از سپری کردن دوران مدرسه، مدتی را در دانشگاه کارولینای غربی به تحصیل مشغول شد اما بعد به دانشگاه کنت رفت. سداریس در سال 1983 به شیکاگو رفت و در سال 1987 از انستیتوی هنر شیکاگو فارغ التحصیل شد. او سپس وارد عرصه ی نوشتن مطالب طنزآمیز برای رادیو و سایر رسانه ها شد.دیوید سداریس اکنون به همراه نامزدش در منطقه ی هرشام در ساسکس غربی زندگی می کند.
نکوداشت های کتاب کالیپسو
Simultaneously Sedaris's darkest and warmest book yet.
به شکل همزمان، تاریک ترین و پراحساس ترین کتاب «سداریس» تاکنون.
Barnes & Noble

Mesmerizing.
مسحورکننده.
New York Times New York Times

Sedaris is practically his own genre now.
«سداریس» اکنون عملا ژانر خودش به حساب می آید.
Washington Post Washington Post

قسمت هایی از کتاب کالیپسو (لذت متن)
مگر پورشه سوارها با هم حال و احوال نمی کنند یا کسانی که سگ های هم نژاد دارند و برای پیاده روی برده اند؟ در مورد مردان قدکوتاه اغلب این حس به من دست می دهد که دوست ندارند به کوتاهیشان اشاره شود، این مثل این است که بگویی «ببین منم مثل تو کچلم.»

من و «هیو» به هر شهری که پا می گذاریم، او بدون مزاحمت در پیاده رو راه می رود، در حالی که مردم بارها و بارها مرا نگه می دارند: «می شه یه دلار بهم بدی؟ سیگار داری؟ چی تو کیفت داری؟» نه این که چهره ی مهربانی داشته باشم نه، در نتیجه مجبورم فرض کنم که به قدوقواره ام ربط دارد، مخصوصا وقتی این تقاضاها به دستور تبدیل می شوند: «گفتم یه دلار بهم بده.» دلم می خواهد از آن ده ساله هایی که دستشان را دراز کرده اند، بپرسم «اگه قدبلندتر بودم هم همینطور باهام حرف می زدی؟»

از آن هایی نبود که با کت و شلوار می پوشند بلکه یک «جلیقه ی کار» بود، شبیه جلیقه های قرن نوزده با کلی جیب برای لوازمم. این توصیف اصلا اذیتم نمی کند و این را اصل آنچه هستم، نمی دانم. با داشتن گزینه های فعلی، «مرد کوچک» را ترجیح می دهم. چه کسی می خواهد وقتش را این طور با اذیت کردن یک نفر هدر دهد؟ یک نفر که بسیار کوچک و بسیار بی اهمیت است. کسی که فقط یک ذره است.