کتاب کالیپسو

Calypso
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 23,000 | 19,550 تومان

  • موجود
  • انتشارات: سنگ سنگ
کد کتاب : 13577
مترجم :
شابک : 978-6229993637
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 230
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

کالیپسو
Calypso
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 31,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: خوب خوب
کد کتاب : 13576
مترجم :
شابک : 978-6226513630
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 223
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

کالیپسو
Calypso
کد کتاب : 13785
مترجم :
شابک : 978-6002534477
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

معرفی کتاب کالیپسو اثر دیوید سداریس

دیوید سداریس در این کتاب از دو چیز بیش از قبل سخن می گوید: دونالد ترامپ و مرگ. مجموعه «کالیپسو» اولین کتاب او بعد از پنج سال، لحن و آهنگی متفاوت از این طنزنویس محبوب را نشان می دهد و حالتی غم انگیز با خود دارد. شاید هم تنها سایه اواخر میان سالی بر او افتاده: سربرآوردن واقعیت مرگ، افزایش فراگیر مراسم تدفین، بیماری و بازنشستگی. دشوار است که بخواهیم بگوییم انگیزه برای تغییر دقیقا از کجا نشات می گیرد. و در واقع نبوغ سداریس در این نهفته است –او فرهنگ را از درون نشان می دهد.
سداریس با ذهن عجیب و منحصر به فردش، حقایق گزنده را ثبت می کند، با دقت روزنامه نگارانه برایشان مستندسازی می کند و ارزش غم انگیز و در عین حال خنده دار آن ها را می دوشد.
او تنها این بار به قسمت تراژدی بیشتر تکیه می کند. سداریس حالا دهه هاست که در این بازی است و انتشار هر کتاب جدید به معنی جشن گرفتن در میان طرفداران پرشور اوست. نفوذ او در زمینه های به هم پیچیده از طنز مشاهدتی و تفسیر اجتماعی در همه جا در سرتاسر چشم اندازی نو و هیجان انگیز پراکنده است.
سداریس دقت و وضوح را با متعهد کردن خود به آن با اشتیاقی خشک و بی روح قوت می دهد. کسانی که مدت هاست او را می خوانند، عروج ادبی و سفر بزرگ تر شدن او را ترسیم کرده و احساس نزدیکی خاصی می کنند. این برای آن دسته از خوانندگان وفادار است، که علی الخصوص با خواندن «کالیپسو» (که برخی از داستان هایش پیش از این منتشر شده اند) کمی متعجب خواهند شد.

با اینکه کالیپسو امضای بذله گویی سداریس را دارد، تاثیرش تغییر کرده است. در بهترین حالت طنز او در اینجا از غمی که دارد پشتیبانی می کند، یک حسرت. قطعه ای که برای خودکشی خواهرش، تیفانی نوشته درست در قلب می نشیند. تاملاتش درباره والدینش، غرق در فاصله و پشیمانی، آشنایی دردناکی را منتقل می کند. حتی چیزهای جزئی در این مجموعه مثل داستان اول با درد تزیین شده است.

کتاب کالیپسو


ویژگی های کتاب کالیپسو

نامزد دریافت جایزه ی grammy سال 2016

دیوید سداریس
دیوید ریموند سداریس، زاده ی 26 دسامبر 1956، طنزپرداز، کمدین و نویسنده ی آمریکایی است.سداریس در شهر رالی در کارولینای شمالی بزرگ شد. او پس از سپری کردن دوران مدرسه، مدتی را در دانشگاه کارولینای غربی به تحصیل مشغول شد اما بعد به دانشگاه کنت رفت. سداریس در سال 1983 به شیکاگو رفت و در سال 1987 از انستیتوی هنر شیکاگو فارغ التحصیل شد. او سپس وارد عرصه ی نوشتن مطالب طنزآمیز برای رادیو و سایر رسانه ها شد.دیوید سداریس اکنون به همراه نامزدش در منطقه ی هرشام در ساسکس غربی زندگی می کند.
قسمت هایی از کتاب کالیپسو (لذت متن)
یکی از بسیار چیزهایی که هیچ وقت درک نمی کنم این است که چرا نتیجهٔ سرچ روی کامپیوتر من با نتیجهٔ سرچ روی باقی کامپیوترها فرق دارد. مثلا کامپیوتر خواهرم ایمی؛ می رود سر کامپیوتر و توی گوگل تایپ می کند: «یک خانم پنجاه ساله چه شکلی است؟» و همان لحظه عکس هایی برایش می آید که باورم نمی شود این ها را همین جوری آزاد گذاشته باشند روی اینترنت که همه بتوانند ببینند. منظورم عکس های آنچنانی نیست که توی وب سایت پلی بوی پیدا می کنید. یک جوری است که انگار پرسیده: «درون یک زن پنجاه ساله چه شکلی است؟»