بابا لنگ دراز

Daddy-Long-Legs

مشخصات کتاب بابا لنگ دراز
مترجم :
شابک :978-964-417-129-1
قطع :وزیری
تعداد صفحه :232
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1912
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :13
زودترین زمان ارسال :4 شهریور

فیلم هایی بر اساس این کتاب ساخته شده است.

از پرفروش ترین رمان های کلاسیک آمریکا

معرفی کتاب بابا لنگ دراز اثر جین وبستر | ایران کتاب

کتاب بابا لنگ دراز، رمانی نوشته ی جین وبستر است که نخستین بار در سال 1912 منتشر شد. جودی ابوت، دختری هجده ساله است که در یتیم خانه زندگی می کند. روزی به جودی خبر می دهند که میلیونری اسرارآمیز پذیرفته تا مخارج تحصیل او را بپردازد و یکی از بزرگترین رویاهایش را به واقعیت تبدیل کند. جودی احساس می کند برای اولین بار در عمرش، کسی را دارد که می تواند او را خانواده ی خود بداند. ولی قرار نیست همه چیز به میل جودی پیش برود زیرا مرد ثروتمند قصد دارد ناشناخته باقی بماند و از جودی خواسته که تنها درباره ی پیشرفتش در تحصیل برای او نامه بنویسد. اما از این ها گذشته، این مرد سخاوتمند و اسرارآمیز واقعاً چه کسی است؟ آیا جودی می تواند روزی او را ملاقات کند؟

کتاب بابا لنگ دراز

جین وبستر
جین وبستر، زاده ی 24 جولای 1876 و درگذشته ی 11 جون 1916، نویسنده ی پرکار آمریکایی بود.وبستر در فلوریدای نیویورک به دنیا آمد و مادرش، خویشاوند مارک تواین، نویسنده ی بزرگ آمریکایی، بود.او در سال 1897 وارد کالج واسار شد. وبستر در رشته ی زبان انگلیسی و علم اقتصاد تحصیل می کرد و پس از مدتی، در دوره های مربوط به «اصلاحات کیفری» شرکت کرد و به مسائل اجتماعی و مدنی علاقه مند شد.او در زمان تحصیل، سفری به اروپا داشت و از کشورهایی چون فرانسه، بریتانیا و به طور مفصل تر، ایتالیا بازدید کرد. وبستر پس از باز...
نکوداشت های کتاب بابا لنگ دراز
As deliciously as an ice-cream on a hot summer's day.
به خوشمزگی یک بستنی در یک روز داغ تابستانی.
The Guardian

A profound and tender homage to the power of awakening love.
بزرگداشتی عمیق و لطیف از قدرت عشقی بیداری بخش.
Amazon Amazon

It still has the power to keep readers, young and old, enthralled.
این کتاب، هنوز هم قادر است مخاطبین پیر و جوان را به وجد آورد.
Loyal Books

قسمت هایی از کتاب بابا لنگ دراز (لذت متن)
خوشی های بزرگ زیاد مهم نیست، مهم این است که آدم بتواند با چیزهای کوچک خیلی خوش باشد. باباجون من رمز واقعی خوشبختی را کشف کردم و آن این است که باید برای حال زندگی کرد و اصلا نباید افسوس گذشته را خورد یا چشم به آینده داشت، بلکه باید از همین لحظه بهترین استفاده را برد. من می خواهم بعد از این، زندگی فشرده بکنم و هر ثانیه از زندگی ام را خوش باشم. می خواهم وقتی خوش هستم بدانم که خوش هستم.

باباجون آنقدر که تفریح ‎های دانشکده برای من ناراحت کننده است، درس‎ های آن مشکل نیست. بیشتر اوقات من نمی‎ فهمم دخترها چه می‎ گویند و برای چه می‎ خندند. شوخی ‎های آن ها مربوط به گذشته است که همه کس جز من در آن سهیم است. احساس می‎ کنم در این دنیا بیگانه هستم و زبان مردم را نمی فهمم. در اینجا کسی نمی ‎داند که من در یتیم‎ خانه بزرگ شده‎ ام. من به سالی گفتم که پدر و مادرم فوت کرده اند و یک آقای مسنی مرا به دانشکده فرستاده. نمی دانید چقدر دلم می خواهد مثل سایر دخترها باشم ولی خاطره ی «موسسه ی خیریه ی ژان گریر» که دورنمای دوران طفولیت من است، بزرگترین تفاوت بین من و آن هاست.

بابا لنگ دراز عزیزم! تمام دلخوشی دنیای من به این است که ندانی و دوستت بدارم. وقتی می فهمی و می دانی ام، چیزی درون دلم فرو می ریزد. چیزی شبیه غرور. بابا لنگ دراز عزیزم! لطفا گاهی خودت را به نفهمیدن بزن و بگذار دوستت بدارم. بعد از تو هیچکس الفبای روح و خطوط قلبم را نخواهد خواند. نمی گذارم... نمی خواهم... بابا لنگ دراز من! همین که هستی دوستت دارم، حتی سایه ات را که هرگز به آن نمی رسم.