کتاب شرکت خلاقیت

Creativity, Inc
غلبه بر نیروهای غیرمنتظره ای که بر سر راه الهام بخشی قرار می گیرند

مشخصات کتاب شرکت خلاقیت
مترجم :
شابک : 987-6008865311
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 443
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 بهمن

Creativity, Inc

مشخصات کتاب شرکت خلاقیت
مترجم :
شابک : 978-6008812357
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 270
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 7 بهمن

معرفی کتاب شرکت خلاقیت اثر اد کتمول

از عمده ترین مشکلات شرکت های ایرانی، نبود فرهنگ خلاقیت در رده های مختلف شرکت است. مدیران بدون درنظر گرفتن منابع انسانی و بدون هماهنگ کردن ساختار و فرهنگ داخلی با اهداف شرکت و تغییرات محیطی، خواهان تحولات اساسی در شرکت و دستیابی به اهداف هستند.
امروزه در بیشتر شرکت ها بحث از استراتژی، ماموریت و چشم انداز، ارزش های شرکت، اهداف شرکت، تغییر و تحول، تعهد سازمانی، مدیریت دانش، برندینگ، بازاریابی، خدمات مشتریان و… مطرح می شود؛ اما شاهد آن هستیم که اکثر این استراتژی ها و برنامه ها فقط در ذهن مدیران باقی می ماند یا نهایتا به صورت کتابچه هایی تألیف می شوند و به عنوان سند توسعه ی شرکت در قفسه ی اتاق مدیریت و یا اتاق جلسات به نمایش در می آیند.
مدیران تغییر می کنند، استراتژی های جدید تدوین می شوند و اهداف متعالی پایه گذاری می شود؛ اما سال ها می گذرد و شرکت ها همچنان رویه ی پیشین خود را پیش می برند و تغییری حاصل نمی شود.

در ۲۸ سال گذشته، پیکسار با ساخت ۱۴ فیلم بلند و دریافت ۲۷ اسکار (نامزدی و جایزه) نام خود را به عنوان یکی از استودیوهای مطرح در زمینه ی ساخت انیمیشن های با کیفیت ثبت کرده است. به طور متوسط هر فیلم انیمیشن پیکسار نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار فروش داشته است و حتی تعدادی هم به باشگاه میلیاردی ها داده شده است. آنچه در اینجا اهمیت دارد این است که چگونه یک استودیوی انیمیشن سازی جوان در این مدت زمان به این مرحله از موفقیت دست می یابد.
در سال ۱۹۹۵، پیکسار با ارائه ی «داستان اسباب بازی ها»، برای اولین بار فیلمی انیمیشنی را با تمام ویژگی های کامپیوتری، به دنیا عرضه کرد. این موفقیت بزرگ برای شرکت، منجر به این شد که کار شبانه روزی تازه شروع شود و صندوق پستی شرکت پر شد از ستایش ها و انتقادهایی که از این موفقیت به دست آورده بودند. سپس با ساخت انیمیشن های موفقی از جمله زندگی باگ (۱۹۹۸)، داستان اسباب بازی های ۲ (۱۹۹۹)، کارخانه هیولاها (۲۰۰۱)، در جستجوی نمو (۲۰۰۳)، شگفت انگیزان (۲۰۰۸)، ماشین ها (۲۰۰۶)، موش سرآشپز (۲۰۰۷)، والی ای (۲۰۰۸)، آپ (۲۰۰۹)، داستان اسباب بازی های ۳ (۲۰۱۰)، درون و بیرون (۲۰۱۵) و… به صورت پایدار موفقیت خود را در این صنعت تثبیت کرد.
«اد کتمول» یکی از روسای استودیو پیکسار، در این کتاب، داستان پیکسار را از زمانی که شرکتی کوچک و پیش پاافتاده بود، تا زمانی که با تبادل نظر «استیو جابز» رشد کرد، توضیح داده است. اد کتمول هم بنیان گذار استودیوهای انیمیشن پیکسار و هم رئیس انیمیشن پیکسار و انیمیشن دیزنی است. او پنج جایزه ی دانشگاهی شامل جایزه ی «گوردون ایی ساویر» را به دلیل موفقیت مادام العمر در رشته ی گرافیک های کامپیوتری دریافت کرده است. کتمول، مدرک دکترای خود را در رشته ی علوم کامپیوتر از دانشگاه یوتا گرفته است.

کتاب شرکت خلاقیت

قسمت هایی از کتاب شرکت خلاقیت (لذت متن)
زمانی که هدف مجموعه کنترل کردن باشد، این امر به گونه ای منفی بر دیگر قسمت های فرهنگ نیز تاثیر خواهد گذاشت؛ برای مثال، مدیران بسیاری را می شناسم که از غافلگیر شدن در جلسات متنفرند. آن ها می خواهند از هر خبر غیر مترقبه ای قبل از وقوع آن اطلاع داشته باشند. در بسیاری از محیط های کاری اگر کسی مدیرش را با اطلاعات جدیدی در جلوی دیگران شگفت زده کند، رفتارش بی احترامی به حساب می آید؛ اما این عملا به چه معناست؟ یعنی برخی جلسات صرفا برای رعایت مقررات و ظواهر امر برگزار می شوند. این به معنی زمان تلف شده است.