کتاب نظم جهانی

World Order
تاملی در ویژگی ملت ها و جریان تاریخ
کد کتاب : 17430
مترجم : محمدتقی حسینی
شابک : 978-6004362115
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 457
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

معرفی کتاب نظم جهانی اثر هنری کیسینجر

هنری کیسینجر در «کتاب نظم جهانی» اندیشه ای عمیق درباره ریشه های نظم بین المللی و بی نظمی در جهان ارائه می دهد. با تکیه بر تجربه خود به عنوان یکی از برجسته ترین دولت مردان دوره مدرن ، مشاور روسای جمهور ، مسافرت در جهان ، مشاهده و شکل دادن به وقایع مرکزی سیاست خارجی دهه های اخیر ،"کیسینجر' اکنون تحلیل خود را درباره چالش نهایی قرن بیست و یکم نشان می دهد که چگونگی ساختن نظم بین المللی مشترک در دنیایی با دیدگاه های واگرای تاریخی ، درگیری های خشونت آمیز ، گسترش فناوری و افراط گرایی ایدئولوژیک است را ارائه می دهد. کیسینجر اظهار می دارد که هیچ گاه نظم جهانی واقعی وجود نداشته است. در بیشتر تاریخ ، تمدن ها مفاهیم نظم و ترتیب را براساس تعریف خودشان بیان می کردند. هرکدام خود را مرکز جهان می دانستند و اصول متمایز خود را به عنوان ارتباط جهانی پیش می برند . چین یک سلسله مراتب فرهنگی را با امپراطوری خود به اوج رساند، در اروپا ، رم خود را در محاصره بربرها تصور می کرد. هنگامی که امپراطوری روم چندپاره شد ، مردم اروپایی مفهوم برابری دولت های مستقل را بازیابی کردند و به دنبال صادر کردن آن در سراسر جهان بودند.

کتاب نظم جهانی

هنری کیسینجر
هنری آلفرد کیسینجر (enry Alfred Kissinger) سیاستمدار، دیپلمات و مشاور ژئوپلیتیک آمریکایی است که به عنوان وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا و مشاور امنیت ملی آمریکا خدمت کرده‌ است.کیسینجر در ۲۷ مه ۱۹۲۳ در خانواده‌ای یهودی‌الاصل در شهر فورت، آلمان به دنیا آمد. او در سال ۱۹۳۸ به همراه خانواده از آلمان تحت کنترل نازی‌ها به ایالات متحده آمریکا گریخت، در نیویورک ساکن شد و در ۱۹۴۳ تابعیت این کشور را کسب کرد.کیسینجر در دورهٔ ریچارد نیکسون به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا مشغول به...
نکوداشت های کتاب نظم جهانی
“Kissinger’s conclusion deserves to be read and understood by all candidates ahead of the 2016 presidential election. World order depends on it.”
"شایسته است که نتیجه گیری کیسینجر قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2016 ،توسط همه نامزدها خوانده شود و درک شود. نظم جهانی به آن بستگی دارد. "
The Financial Times

قسمت هایی از کتاب نظم جهانی (لذت متن)
جنگ جهانی اول برای توده های به هیجان آمده و رهبران سرخوشی که جنگی کوتاه و باشکوه برای اهداف محدود را تجسم می کردند، خوشایند بود. این جنگ بیش از بیست وپنج میلیون تلفات به جا گذاشت و نظم بین المللی غالب را به کشتی به گل فرونشسته ای تبدیل کرد. موازنه اروپایی که با ظرافت در مورد منافع متغیر محاسبه شده بود به نفع دیپلماسی تقابلی دو ائتلاف سخت گیر رها شد و سپس به مصرف سنگرها و ادوات جنگی رسید و قربانیان غیرقابل تصوری را بر جای گذاشت. در این آزمون سخت، امپراتوری های روس، اتریش و عثمانی کاملا نابود شدند. در روسیه، خیزشی فراگیر برای نوگرایی و اصلاحات آزادی خواهانه توسط یک گروه نخبه مسلح که به دنبال آرمان های مکتب انقلاب جهانی بودند، ربوده شد. پس از نزول قحطی و جنگ داخلی، روسیه و دارایی هایش به عنوان اتحاد جماهیر شوروی ظهور یافت و آرزوی داستایفسکی برای «یک کلیسای جهانی روی زمین» به جنبش کمونیستی جهانی تحت هدایت مسکو تغییر شکل داد که همه مفاهیم موجود از نظم را رد می کرد. بیسمارک هشدار داده بود «وای بر دولتمردی که استدلال هایش برای وارد شدن به جنگ به اندازه پایان دادن به جنگ در زمان شروع آن، متقاعد کننده نیست». هیچ یک از رهبرانی که بی هدف به جنگ در ماه اوت 1913 وارد شدند، چنین کاری را نکردند و بنابراین نمی توانستند که جهان 1918 را پیش بینی کنن