کتاب مشکی برازنده ی توست

Les femmes ne meurent plus d’amour
کد کتاب : 82512
مترجم :
شابک : 978-9644084126
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 342
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 مهر

سیاه برازنده ی توست
Les femmes ne meurent plus d’amour
کد کتاب : 13929
مترجم :
شابک : 978-9644487132
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 346
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سیاه برازنده ی توست اثر احلام مستغانمی

شخصیت اصلی داستان که هاله نام دارد، یک خواننده الجزایری است که پدر و برادرش به دست تروریست ها کشته شده اند و او برای گرفتن انتقام آن ها به روی صحنه می رود و علیه تروریسم و متجاوزان در الجزایر، فرانسه و سایر کشور ها به اجرای کنسرت های اعتراضی می پردازد.

هاله که دختر شریف کوهستان است و با زرق وبرق اشرافیت نسبتی ندارد، عاشق مرد ثروتمندی می شود که بی نیازی او را بر نمی تابد و در جریان این عشق با تحلیل خوی متکبرانه ی ثروت به اختلاف فاحش میان سادگی و تجمل پی می برد و این که عشق، مدام در حال تغییر شکل است و قابل اعتماد نیست.

حلام مستغانی اواخر دهه 1970 به پاریس رفت و در سال 1982 توانست مدرک دکتری خود را در رشته جامعه شناسی از دانشگاه سوربن دریافت کند. او با یک روزنامه نگار لبنانی ازدواج کرد و به بیروت رفت و در آنجا نخستین داستان بلند خود به نام «ذاکرة الجسد» را در سال 1993 منتشر کرد.

بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جامعه عربی به فروش رفت. این داستان بلند پس ازآن نشان ادبی نجیب محفوظ را در سال 1998 از آن خود کرد. کتاب های او به زبان های فرانسوی، ایتالیایی، چینی، انگلیسی، فارسی و ... ترجمه شده است.

کتاب سیاه برازنده ی توست

احلام مستغانمی
احلام مستغانمی (به عربی: أحلام مستغانمي) زادهٔ قسنطینة، نویسندهٔ برجسته الجزایری و دختر رهبر انقلابی الجزایر، محمد الشریف مستغانمی (۱۹۱۸ تا ۱۹۹۲) است و نخستین زن نویسندهٔ کتاب‌های عربی زبان است که نوشته‌های او به انگلیسی ترجمه شده‌است. (آسیه جبار داستان‌نویس سرشناس به زبان فرانسوی کتاب می‌نوشت) نام دو سه‌گانهٔ نخست مستغانمی که به انگلیسی ترجمه شدند عبارت است از: Memory in the Flesh (ذاکرة الجسد، ۱۹۹۳) و Chaos of the Senses (فوضی الحواس، ۱۹۹۷) این نوشته بازتابندهٔ...