کتاب ماجرا فقط این نبود

Feel Free: Essays
شش جستار درباره ی زندگی در کنار ادبیات و هنر
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 21,000 | 18,900 تومان

  • موجود
  • انتشارات: اطراف اطراف
    نویسنده:
کد کتاب : 14071
مترجم :

شابک : 978-6226194303
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 136
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

معرفی کتاب ماجرا فقط این نبود اثر زیدی اسمیت

متن های کتاب حاضر از دو مجموعه جستار موفق زیدی اسمیت برگزیده شده اند که در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۸ منتشر شده . اسمیت به داشتن دقتی منحصر به فرد درباره ی مسائل شخصی و فرهنگی و مواضع به دور از تعصبش نسبت به نژاد، مذهب و هویت فرهنگی شهرت دارد که فارغ از موضوع جستارهایش، متن های او را فهمیدنی و دل نشین می کند. در بررسی رخدادهای معاصر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی همیشه ردپای پررنگی از تجربه ی شخصی اش به چشم می خورد. صمیمیت، صراحت و تیزبینی او، در کنار زبان ادبی پرداخت شده اش، جستارهای او را در اوج ژورنالیسم و جستارنویسی ادبی نشانده. زیدی اسمیت با زبردستی تمام سبکی در جستارنویسی ادبی خلق کرده که هم زمان خوشایند و خردمندانه است. به گفته ی منتقدان، جستارهای او در زمره ی متون ادبی پروپیمان، هوشمندانه و خوش نمکی هستند که هم برای نویسنده ها و هم برای خواننده ها موهبتی کم نظیر به شمار می آیند.

آنچه اسمیت را از بسیاری از نویسندگان موفق متمایز می کند، بی پروایی و شجاعتش برای تغییر موضع و تغییر نظر است و در بسیاری از نوشته هایش روایتی از تجربه های شخصی اش را با مخاطب در میان می گذارد تا به خودش و دیگران یادآوری کند که هیچ وقت برای تغییر عقیده دیر نیست.

کتاب ماجرا فقط این نبود

زیدی اسمیت
زادی اسمیت به عنوان نهمین زن داستان‌نویس صاحب‌سبک بریتانیایی شناخته شده و نامش در سال ۲۰۰۶ در میان ۱۰۰ نفر از پرنفوذترین افراد قرار گرفت. او که شهرت خود را مدیون رمان پرفروش «دندان‌های سپید» منتشرشده در سال ۲۰۰۰ است که برای نوشتن این اثر برندهٔ جایزهٔ اورنج سال ۲۰۰۶ شد و کتابش در شمار ۱۰۰ کتاب برتر مجلهٔ تایم از سال ۱۹۲۳ تا ۲۰۰۵ جای گرفت. رمان بعدی او «امضافروش» که دربارهٔ مردی است که با جمع‌آوری و فروش امضای چهره‌های مشهور زندگی می‌کند از...