کتاب مقتول مقصر است

Nicht der Mörder, der Ermordete ist schuldig, und andere Erzählungen
کد کتاب : 14173
مترجم : غزاله نوحی
شابک : 978-9641915997
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 163
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1920
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 مرداد

معرفی کتاب مقتول مقصر است اثر فرانتس ورفل

ورفل در این اثر و به دنبال مفهومی عمیق، تعامل میان پدر و پسر را به صورت نمادین به تصویر می کشد. او در محیطی آکنده از قواعد پدرسالاری، طعم تلخی از سرکوب احساسات، وتحقیرهای مداوم پدر را برای قهرمان داستانش به تصویر در می آورد و او را بیش از پیش به سمت نابودی نقابی سوق می دهد که چهره پدرش را پوشانده تا از ورای آن حقیقت را مشاهده کند.
ورفل از نویسندگان زاده شده در قلمرو امپراطوری اتریش و از نویسندگانی آلمانی زبان یهودی نامدار در قرن بیستم به شمار می رود. در سال های میان دو جنگ جهانی، وی به همراه تماس مان در منزل اشتفان تسوایک کانون ادبی محرمانه داشتند و به فعالیت ادبی سیاسی می پرداخت. این نویسنده از منظر نویسندگی به شدت نمادین عمل می کند و روشی موضوع مدار در نوشتن دارد. به همین دلیل او را نماینده سبک اکسپرسیونیسم در نویسندگی دانسته اند؛ سبکی که نویسندگان این مکتب آن را بر اساسا آثار داستایوسکی و تولستوی بنا نهاده اند.

کتاب مقتول مقصر است

فرانتس ورفل
فرانتس ویکتور وِرفِل (۱۰ سپتامبر ۱۸۹۰ – ۲۶ اوت ۱۹۴۵) یک نویسنده، شاعر، پدیدآور، و نمایش‌نامه‌نویس اتریشی-آمریکایی بود.ورفل یک از بزرگترین نویسندگان آلمانی زبان قرن بیستم است. وی بود در سال ۱۸۹۰ در پراگ در خانواده‌ای یهودی متولد گردید و در فاصله جنگ دو جهانی، وی و توماس مان و اشتفان تسوایگ کانون ادبی معروفی داشتند که از مهمترین مراکز ادبی آلمان بشمار می‌رفت و آثاری که مرود قبول این کانون قرار می‌گرفت در همه آلمان با استقبال مواجه می‌شد. در آغاز جنگ جهانی دوم...