کتاب بازیگری حرفه ای

A practical handbook for the actor

مشخصات کتاب بازیگری حرفه ای
مترجم :
شابک : 978-9645529558
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 136
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1986
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

معرفی کتاب بازیگری حرفه ای اثر مجموعه ی نویسندگان

کتاب پیش رو به عنوان یکی از جامع ترین کتب آموزش بازیگری در این حوزه شناخته می شود. این کتاب حاصل همکاری بنام ترین فعالان عرصه ی تئاتر در آمریکا است که توسط احمد دامود به فارسی ترجمه شده و در اختیار علاقه مندان به حوزه ی بازیگری و نمایش قرار گرفته است.

این کتاب همان طور که از یادداشت مولفان آن بر می آید، حاصل کار گروهی از بازیگران حرفه ای تئاتر آمریکا همچون ملیسا برودر، لی مایکل کان، مدالین اولنک، ناتانیل پولاک، رابرت پرویتو، اسکات زیگلر بوده که با حمایت دانشگاه نیویورک، کارگاهی را با نام «پراکتیکال استتیکزورک شاپ» شکل دادند که دیوید ممت نویسنده برجسته دهه اخیر آمریکا، برنده جایزه پولیتزر و استاد بازیگری، در اداره آن نقش فعالی داشت. به هر حال او اعتقاد دارد که کتاب حاضر بهترین کتاب بازیگری است که در طول بیست سال گذشته نوشته شده است. و بالاخره اینکه این کتاب که در برخی موارد باورداشت های متداول درباره بازیگری را بر هم می زند، جزء کتب درسی دانشگاه نیویورک قرار گرفته است. از آنجا که کلیه مثال ها و نمونه های تمرینی که در کتاب آورده شده از نمایشنامه های غیر ایرانی گرفته شده اند، روشن است که خواننده ارتباط دلخواه را با آن ها برقرار نکند.

"بازی کردن یعنی انجام کاری؛ بنابراین همیشه باید کار خاصی برای انجام دادن روی صحنه داشته باشید وگرنه بی درنگ از بازی کردن باز خواهید ایستاد. به همین دلیل است که رویداد تا این حد برای بازیگر اهمیت دارد."

کتاب بازیگری حرفه ای