کتاب تو همانی که می اندیشی

As a Man Thinketh

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 15,000 | 13,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
مشخصات کتاب تو همانی که می اندیشی
مترجم :
شابک : 978-9643412333
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 68
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1902
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 30
زودترین زمان ارسال : 24 آذر

As a Man Thinketh

مشخصات کتاب آنسان که انسان می اندیشد
مترجم :
شابک : 978-6007632246
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 80
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1902
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 24 آذر

معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی اثر جیمز آلن

کتاب تو همانی که می اندیشی یکی از کتب کلاسیک در زمینه مدیریت ذهن و اندیشه می باشد. این کتاب در سال 1903 توسط نویسنده و شاعر انگلیسی جیمز آلن تالیف گردید. جیمز آلن فلسفه خود از زندگی را که از بزرگانی چون بودا و لئو تولستوی برگرفته بود به بهترین شیوه در این متن به رشته تحریر درآورد. تو همانی که می اندیشی دومین اثر نویسنده خود می باشد. در مقدمه این کتاب می خوانیم:
«این کتاب کوچک حاصل مراقبه و تجربه، به منظور رساله یی جامع در موضوع مکرر نگاشته قدرت اندیشه نیست. بیش از توضیح، توصیه است. هدفش برانگیختن مردان و زنان به اکتشاف و ادارک این حقیقت است که خودشان آفرینندگان خویشند.»
«در پرتو اندیشه هایی که برمی گزینند و می پرورانند، ذهن ریسنده اصلی است: هم جامعه درونی منش و نیز جامه برونی وضعیت. اگر تاکنون از روی جهالت درد تنیده اند، بادا اکنون در نور و سعادت بتنند.»
این کتاب به نثری ساده و روان (که البته در سایه ادبیات انتهای قرن 19 نگاشته شده) می کوشد که فرد را به درون خود ارجاع دهد.

کتاب تو همانی که می اندیشی

جیمز آلن
«آدمی همان است که می‌پندارد» این عبارت نه تنها شامل تمامی هستی انسان می‌شود بلکه به‌طور جامع‌تر شامل همهٔ شرایط و محیطی است که در زندگی تجربه می‌کند. آدمی به معنی تمام کلمه مجموعه‌ای از افکار و پنداری است که در ذهن می‌پروراند. همانگونه که گیاه از بذر رشد می‌کند و بدون بذر هیچ گیاهی وجود نخواهد داشت، هر عملی که از انسان سر می‌زند از بذرهای پنهان افکار و اندیشه او سرچشمه می‌گیرد. این اصل در مورد فعالیت‌های که به صورت هشیارانه یا...
قسمت هایی از کتاب تو همانی که می اندیشی (لذت متن)
ذهن آدمی را می توان به باغی تشبیه کرد که می تواند هوشمندانه کاشته شود یا وحشیانه رشد کند. اگر چه خواه کشت شود و خواه نادیده گرفته شود، باید ثمره اش را به بادر آورد و به بار می آورد. اگر بذر سودمندی در آن کاشته نشده باشد، انبوهی از بذر علف های هرز در آن می روید و همجنس خود را تولید خواهد کرد.

مادامی که اندیشه به قصد نپیوسته باشد، هیچ توفیق هوشمندانه یی به دست نمی آید. اکثریت مردم اجازه می دهند که پیوسته اندیشه بر اقیانوس زندگی شناور باشد. بی هدفی شرارت است، و آن کس که خواهان فاجعه و نابودی نیست، نباید بی مقصد پیش براند.

صاحبان رویا نجات دهندگان جهانند. همان گونه که جهان مریی به دست نامریی بقا می یابد، آدمیان نیز با وجود همه محنت ها و گناهان و اعمال فرومایه شان به دست بینش های زیبا و رویاهای استوارشان تغذیه می شوند.