کتاب سارا کورو

A Little Princess
شاهزاده خانم کوچک
کد کتاب : 14697
مترجم :
شابک : 978-6002511003
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1890
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 20 مرداد

معرفی کتاب سارا کورو اثر فرنسیس هاجسن برنت

سارا کرو دخترکی خردسال از یک خانواده ثروتمند است. «کلنل کرو» پدر سارا به علت مشغله کاری زیاد او را به یک مدرسه ی شبانه روزی در انگلستان می فرستد و برای پیگیری کارهای خود هندوستان باز می گردد. خانم مین چین مدیر مدرسه شخصی پول دوست است که بر اساس ثروت شاگردانش به آن ها احترام می گذارد.

زندگی سارا با مرگ ناگهانی پدرش برهم می خورد، او از شاگرد محبوب خانم مین چین، به دخترک خدمت کاری تبدیل می شود که باید در اتاق کوچک زیرشیروانی زندگی کند. در مجاورت اتاق کوچک او «بکی» دخترک سیاه پوستی زندگی می کند که خدمت کار مدرسه است و اجازه تحصیل در کنار شاگردان مدرسه را ندارد. سارا و بکی با هم دوست می شوند و با کمک قوه ی تخیل سارا روزهای سخت خود را به شیرینی می گذرانند. سارا در تمام روزهای سختی که در اتاقک زیر شیروانی زندگی می کند باور دارد که هر دختری در هر جای دنیا و با هر رنگ پوست و از هر قوم یا نژادی که باشد، یک پرنسس کوچک است.

داستان با دیدار اتفاقی سارا با دوست پدرش شاهزاده راما که مدت ها دنبال سارا می گشته است به سرانجامی خوش می انجامد و سارا بار دیگر به زندگی عادی خود باز می گردد.

کتاب سارا کورو

فرنسیس هاجسن برنت
فرانسس الیزا هاجسون برنت (انگلیسی: Frances Hodgson Burnett; ‏ ۲۴ نوامبر ۱۸۴۹ – ۲۹ اکتبر ۱۹۲۴) نمایشنامه‌نویس و نویسندهٔ آمریکایی-انگلیسی بود. وی بیشتر به خاطر داستان‌هایش برای کودکان مشهور است؛ داستان‌هایی از جمله لرد فانچلری کوچک، پرنسس کوچک، و باغ اسرارآمیز.فرانسس الیزا هاجسون برنت در سال ۱۸۴۹ در منچستر انگلستان متولد شد. وی از ۱۶ سالگی شروع به نوشتن داستان برای بزرگ سالان و کودکان کرد. دو داستان نخستین او، «لرد فانترلوی کوچک» و «پرنسس کوچولو»...