کلودیوس بومبارناک

Claudius Bombarnac

معرفی کتاب کلودیوس بومبارناک اثر ژول ورن | ایران کتاب

کتاب کلودیوس بومبارناک، رمانی نوشته ی ژول ورن است که نخستین بار در سال 1873 منتشر شد. گزارشگری به نام کلودیوس بومبارناک توسط روزنامه ی «قرن بیستم» مأمور می شود که خبرهای «خط آهن بزرگ آسیا» را پوشش دهد. شخصیت های جالبی در این سفر همراه او می شوند از جمله کسی که می خواهد رکوردی در جهان را بشکند و شخصیتی دیگر که بدون بلیط و مخفیانه سوار قطار شده است. کلودیوس امیدوار است که یکی از این شخصیت ها به قهرمان گزارش هایش تبدیل شوند تا داستانش فقط یک سفرنامه ی کسل کننده نباشد. از بخت بد، قطار باید از بخش بزرگی از چین عبور کند که توسط دزدان و راهزنان کنترل می شود. کلودیوس قبل از به پایان رسدن این سفر، قهرمان خود را پیدا می کند.

کتاب کلودیوس بومبارناک


ویژگی های کتاب کلودیوس بومبارناک

ژول ورن از برترین و پرفروش ترین نویسندگان ادبیات فرانسه

مشخصات کتاب کلودیوس بومبارناک
انتشارات:خوارزمی
مترجم :آذین حسین زاده
کتایون شهپرراد
نویسنده :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-487-157-3
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1873
تعداد صفحه :325
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب کلودیوس بومبارناک
An elegant classic book.
یک کتاب کلاسیک دلپذیر.
Barnes & Noble

An old treasure.
گنجی کهن.
Biblio

بخش هایی از کتاب کلودیوس بومبارناک (لذت متن)
پدیده حیرت انگیزی است! دنبال دستگاهی می گردید که خیلی سریع، روشنایی یا گرما تولید کند؟ ساده تر از این نمی شود: کافی است سوراخی در زمین حفر کنید، گاز از آن خارج خواهد شد و... فقط باید روشنش کنید. دستگاه گاز طبیعی که هر کسی از عهده پرداخت هزینه اش برآید.

متن نامه از این قرار بود: کلودیوس بومبارناک باید تا پانزدهم ماه جاری تمام امورش را متوقف کند و خودش را به بندر اوزون آدا در کرانه ی شرقی دریای کاسپین برساند و آنجا، سوار قطار سراسری آسیا بشود که مرزهای اروپا را مستقیم به امپراتوری آسمانی چین متصل می کند.

این در حالی بود که من تازه همان روز صبح به تفلیس رسیده بودم و خیال داشتم سه هفته آنجا بمانم. سپس، به قصد خدمت به روزنامه و همچنین-امیدوار بودم- خوانندگانش، از شهرهای گرجستان بازدید کنم. چه می شود کرد! این ها همه حوادث غیرمترقبه و خوشی ها و ناخوشی های یک روزنامه نگار دائم در سفر است!