کتاب اشعه سبز

The Green Ray
  • قیمت : 12,500 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: دبیر دبیر
    نویسنده:
کد کتاب : 1497
مترجم :
شابک : 978-600-5955-16-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 175
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1882
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

ژول ورن از برترین و پرفروش ترین نویسندگان ادبیات فرانسه

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1986 ساخته شده است.

معرفی کتاب اشعه سبز اثر ژول ورن

کتاب اشعه سبز، رمانی نوشته ی ژول ورن است که نخستین بار در سال 1882 منتشر شد. زمانی که روزنامه ی «مورنینگ پست» مطلبی درباره ی تأثیرات شگفت انگیز و باورنکردنی «اشعه سبز» بر ذهن و جسم انسان می نویسد، هلنا کمپبل تصمیم می گیرد که خودش آن را تجربه کند. هلنا به همین خاطر مراسم ازدواجی که برخلاف میلش، بر او تحمیل شده را به تعویق می اندازد. او به همراه دایی های خود، سم و سیب ملوی، سفری را آغاز می کند که به داستان های حماسی شبیه است. یک نقاش و یک دانشمند آماتور نیز به جست و جوی آن ها برای یافتن اشعه سبز می پیوندند. این گروه در سفر هیجان انگیز و پرماجرای خود به ساحلی دوردست می روند، با تندبادهایی عجیب رو به رو می گردند، صبر و اراده ی خود را به آزمایش می گذارند و درنهایت، با خویشتن واقعیشان مواجه می شوند.

کتاب اشعه سبز

ژول ورن
ژول گابریل ورن، زاده ی 8 فوریه ی 1828 و درگذشته ی 24 مارس 1905، نویسنده، شاعر و نمایش نامه نویس فرانسوی بود که بیشتر شهرتش را مدیون نگارش کتاب های ماجرایی اش بود که دنیای داستان های علمی–تخیلی را دگرگون کرد.ژول ورن در خانواده ای مرفه در منطقهٔ بندری شهر نانت فرانسه متولد شد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشتهٔ حقوق به پایان برد، اما ذوق نمایشنامه نویسی و رمان نویسی او را بر آن داشت که کم کم به سوی ادبیات کشیده شود. اگر چه در ابتدا در این کار موفق نبود و از دیدگاه مالی هم در مضیقه قرار گر...
قسمت هایی از کتاب اشعه سبز (لذت متن)
بت! بث! بس! بتسی! بتی! برادر سام و برادر سیب، سرخدمتکار و کلیددار قصر ییلاقی خود را یک نفس صدا می کردند و فریادشان در تالار پر شکوه کاخ هلنزبورگ طنین انداز می شد. با این حال، الیزابت بانوی باوقار و متشخصی که با این عنوان خودمانی مورد خطاب قرار گرفته بود، به ندای آن ها جواب نمی داد و تازه اگر ارباب ها همه ی اسمش را به طور کامل ادا می کردند، باز هم فرقی نمی کرد.

دخترک را چنان می پرستیدند که حتی به فکر ازدواج نیفتادند و هیچ تأسفی هم از این بابت نداشتند، زیرا از آن نوع آدم هایی بودند که گویی تنها به خاطر سرپرستی و پرستاری از دیگران پا به این جهان گذاشته اند.