کتاب مفهوم زمان و چند اثر دیگر

Der begriff der zeit
کد کتاب : 15220
مترجم :
شابک : 978-9643057558
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 106
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1924
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

معرفی کتاب مفهوم زمان و چند اثر دیگر اثر مارتین هایدگر

کتاب مفهوم زمان و چند اثر دیگر (به آلمانی: Sein und Zeit) بزرگترین تلاش فیلسوف آلمانی مارتین هایدگر در سال 1927 و سند اصلی اگزیستانسیالیسم است.
هستی و زمان تأثیر قابل توجهی در فلاسفه بعدی ، نظریه ادبیات و بسیاری از زمینه های دیگر داشت. گرچه بحث برانگیز است ، اما قد و قامت آن در تاریخ فکری با چندین اثر کانت و هگل مقایسه شده است. هایدگر معتقد است که فیلسوفان از زمان افلاطون مفهوم وجود را اشتباه درک کرده اند و صرفا در تحلیل موجودات خاص از آن استفاده نادرست کرده اند. این کتاب تلاش می کند هستی شناسی را از طریق تجزیه و تحلیل دازاین یا "در جهان بودن" احیا کند. همچنین به دلیل آرایه ای از نوشناسی و زبان پیچیده و همچنین برخورد گسترده با "اصالت" به عنوان ابزاری برای درک و مقابله با امکانات منحصر به فرد و محدود فرد مورد توجه قرار گرفته است.

این کتاب به یک نسخه عرفی شده از پروژه مارتین لوتر تشبیه شده است ، که هدف آن بازگشت الهیات مسیحی به مرحله اولیه و "اصلی" است. با توجه به این دیدگاه ، جان دی کاپوتو خاطرنشان می کند که هایدگر پس از 10 سال آموزش به عنوان یک متکلم کاتولیک ، در دهه 1920 مطالعه منظمی درباره لوتر انجام داد.

دازاین "انسان" نیست ، اما چیزی غیر از "انسان" نیست - همین تمایز است که هایدگر را قادر می سازد ادعا کند که هستی و زمان چیزی غیر از انسان شناسی فلسفی است. علاوه بر این ، طبق گفته هایدگر ، دازاین "موجودی است که به مسئله معنای وجود دسترسی پیدا می کند".

کتاب مفهوم زمان و چند اثر دیگر

مارتین هایدگر
مارتین هایدگر، زاده ی 1889 و درگذشته ی 26 می 1976، فیلسوف بزرگ آلمانی بود.هایدگر در خانواده ای کاتولیک و سنتی در یکی از روستاهای ایالت بادن-وورتمبرگ به نام مسکیرش در جنوب غربی آلمان و در دل کوهستان آلپ به دنیا آمد.او مطالعه ی الهیات را از سال 1909 در دانشگاه فرایبورگ آغاز کرد و بعد از آن به فلسفه روی آورد. فعالیت هایدگر همواره تحت تأثیر استادش، ادموند هوسرل بود. در نظر هایدگر، تاریخ متافیزیک، تاریخ غفلت از وجود و افتادن در ورطه ی موجودانگاری است. مقصود هایدگر از این تعبیر آن است که تاریخ کنون...