کتاب اندیشه ی یونگ

On Jung
کد کتاب : 15233
مترجم :
شابک : 978-9641916215
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 18 تیر

معرفی کتاب اندیشه ی یونگ اثر ریچارد بیلسکر

یونگ در زمره ی نخستین اندیشمندانی بود که از راه همفکری با فروید به شکل گیری مفاهیم نظریه ی روانکاوی یاری رساند. ولی او متعاقبا راه خود را از راه استاد جدا کرد و مکتب جدیدی را با نام «روانشناسی تحلیلی» بنیاد گذاشت.
یونگ در عین اینکه بر دیدگاه فروید مبنی بر وجود ضمیر ناخودآگاه صحّه می گذارد، قائل به گونه ای دیگر از ضمیر ناخودآگاه نیز هست که دیگر نه مبّین اندیشه ها و آرزوهای کام نیافته و هراس های فردی، بلکه مخزن گرایش ها و افکاری است که در نزد همه ی ابناء بشر مشترک هستند.
یونگ با مطالعه ی گسترده در نظام های اسطوره ای و فرهنگ های گوناگون، مجموعه ای از تصاویر ذهنی جهان شمول را تدوین کرد که در مکتب او با نام «کهن الگو» مشخص می شوند. تفحّس در کهن الگوها نه فقط راهی برای فهم الگوهای عام رفتار بشر، بلکه همچنین شیوه ای برای قرائت نقادانه ی متون ادبی و آثار هنری است.
این کتاب برای کسانی نوشته شده است که می خواهند با خواندن کتابی کمابیش کم حجم، دریچه ای بر افکار یونگ برایشان گشوده شود. هریک از فصل های پنج گانه ی کتاب حاضر، جزء مهمی از اندیشه های یونگ را با استناد به نوشته های خود او و با شرح و تفسیر به خواننده معرفی می کند. نقل قول های مکرر از یونگ و ارجاعات ایضا متعدد به سایر نوشته های مرتبط با موضوعات مورد بحث، راهنمای ضمنی خواننده ای است که پس از خواندن کتاب حاضر به مطالعه ی بیشتر درباره آراء و اندیشه های یونگ راغب می شود.
به منظور فهم راحت تر متن، مترجم با افزودن زیرنوشت های توضیحی، اصطلاحات روانکاوانه ای را که نویسنده ی کتاب فقط به کار برده اما شرح نداده و همچنین اشاراتی را که چه بسا برای خواننده ی ناآشنا قدری مبهم یا گیج کننده باشند، توضیح داده است.

کتاب اندیشه ی یونگ

ریچارد بیلسکر
ریچارد بیلسکر (متولد سال 1968) استاد فلسفه و علوم اجتماعی در کالج مریلند جنوبی می باشد.
دسته بندی های کتاب اندیشه ی یونگ