کتاب شجاع باش دختر

Brave, Not Perfect
شهامت ترک کمال گرایی برای دختران

مشخصات کتاب شجاع باش دختر
مترجم :
شابک : 978-6226573801
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 166
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 آذر

معرفی کتاب شجاع باش دختر اثر ریشما سوجانی

کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران به قلم ریشما سوجانی، که از پرفروش ترین عناوین نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال محسوب می شود، بینش ها و روش های قدرتمندی را با شما در میان می گذارد تا از «نیاز به کمال» رهایی یابید و در تمام زندگی راه شجاعت را در پیش بگیرید.

ریشما سوجانی (Reshma Saujani) باور دارد همه ی شما می توانید به اندازه ی کافی شجاعت را بیاموزید لذا به نگارش کتاب شجاع باش دختر (Brave, not perfect: fear less, fail more, and live bolder) پرداخته تا شما را یاری دهد به بزرگ ترین رویاهای تان دست پیدا کنید. آن رویا چه میلیونر شدن باشد، چه فتح قله ی اورست و چه زندگی کردن بدون ترس از قضاوت، همه زمانی ممکن خواهد شد که بر برنامه ریزی دختر بی عیب و نقص فائق آیید و به خود شجاعت را بیاموزید.

تصور کنید در زندگی تان ترسی ندارید از این که به اندازه ی کافی خوب نباشید: برای تان مهم نیست زندگی تان در اینستاگرام چه شکلی به نظر می رسد، یا از این که غریبه ها چه فکری درباره ی شما می کنند احساس نگرانی نمی کنید. تصور کنید می توانید از احساس گناه رها شوید و خود را به خاطر اشتباهات کوچک سرزنش نکنید. چه می شد اگر در هر تصمیمی که باید می گرفتید مسیر جسورانه تری انتخاب می کردید؟ بسیاری از ما احساس می کنیم زیر فشار انتظارات خودمان خرد شده ایم. برای راضی نگه داشتن دائم همه، خود را از پا انداخته ایم. فکروخیال این که نکند کسی را رنجانده باشیم خواب وخوراک را از ما گرفته است. از فرصت هایی که ما را از محدوده ی امن مان بیرون می کشند چشم پوشی می کنیم و به هر قیمتی از مقبول نبودن می پرهیزیم. ریشما می گوید این رفتار و طرزفکر ما علتی دارد: وقتی دختر بودیم به ما یاد می دادند بازی های بی خطر را انتخاب کنیم. والدین و معلمان خیرخواه به خاطر ساکت و مودب بودن تحسین مان می کردند. آن ها از ما می خواستند مراقب باشیم آسیبی نبینیم و ما را به سمت فعالیت هایی سوق می دادند که می توانستیم در آن ها «بدرخشیم». درنتیجه، حالا زنانی شده ایم که از شکست می ترسند. اما وقتش رسیده که دیگر نگذاریم ترس های مان رویاهای ما را در خود غرق کنند، دنیای مان را محدود کنند و خوشبختی را از ما بگیرند. با انتخاب شجاع بودن به جای بی نقص بودن، می توانیم اعتمادبه نفس خود را بیابیم و هرچیزی را که ناراضی مان می کند پشت سر بگذاریم و به نبال چیزهایی باشیم که واقعا با شوروشوق می خواهیم. کمال گرایی ممکن است ما را در مسیری قرار دهد که احساس امنیت کنیم، اما شجاعت ما را به راهی می برد که واقعا خواهانش هستیم. در شجاع باش دختر، ریشما بینش ها و روش های قدرتمندی را با ما در میان می گذارد که کمک می کند از «نیاز به کمال» رهایی یابیم و در تمام زندگی مان راه شجاعت را در پیش بگیریم. با شجاع بودن نه بی نقص بودن، می توانیم نویسنده ی برجسته ترین، جسورانه ترین و شادترین داستان برای زندگی خود باشیم.

کتاب شجاع باش دختر

ریشما سوجانی
ریشما سوجانی (انگلیسی: Reshma Saujani؛ زادهٔ ۱۸ نوامبر ۱۹۷۵) وکیل و سیاستمدار اهل ایالات متحده آمریکا است. ریشما یک هندی است. او در ایلینوی بدنیا آمده است. [۲][۳] پدر و مادر او در اوگاندا زندگی می‌کنند.