کتاب چگونه خدا مغز شما را تغییر می دهد

How God Changes Your Brain
کد کتاب : 16066
مترجم : شهناز رفیعی
شابک : 978-9641821083
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب چگونه خدا مغز شما را تغییر می دهد اثر آندرو نیوبرگ

وقتی از افراد می پرسیم: "خدا چگونه حسی است؟" واکنش ها اغلب شبیه هم هستند. برای مدت نسبتا طولانی مکث می کنند. این یک اتفاق معنا دار برای یک دانشمند علم اعصاب است؛ زیرا می بیند که فعالیت نورولوژیکی زیادی در بخش های مختلف مغز فرد در جریان است که او سعی می کند آن ها را به کلمات تبدیل کند.
در واقع برای مومنین خدا بیش از یک ایده است. خدا تجربه ی والایی است که از تعاریف الهیات بالاتر می رود.
پژوهشی درباره تاثیر ایمان به خدا در روح و اعصاب انسان با رویکردی علمی و پزشکی است. در این پژوهش سعی شده است، رابطه دین و مغز انسان مورد بحث قرار گرفته و نیاز انسان به خدا و نیایش با او تبیین گردیده و آثار ارتباط قلبی و ذهنی با حق تعالی بر روی سیستم عصبی انسان ها مورد کنکاش قرار گیرد.
نگارندگان تجربیات خویش و حاصل تحقیقات علمی خود را در زمینه تاثیر یاد خدا و زمزمه کردن با او بر آرامش جسم، روح و روان افراد و جنبه های معنوی این مساله را بررسی کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که افرادی که پیوسته با خدا گفتگو می کنند و به او اعتقاد دارند و در یک کلام رابطه ای مشفقانه با او ایجاد کرده اند از سلامت جسم و روان بیشتری برخوردار بوده و دارای تمدد اعصاب، هوشیاری و تمرکز بالاتر نسبت به دیگران هستند.
در پایان آنان اندیشه های شخصی خود را در مورد خدا و وجود او ابراز کرده اند.

کتاب چگونه خدا مغز شما را تغییر می دهد

آندرو نیوبرگ
اندرو نیوبرگ، یک دانشمند علوم اعصاب آمریکایی است که مدیر تحقیقات در مرکز پزشکی میرانا بریند برای پزشکی یکپارچه در بیمارستان دانشگاه توماس جفرسون ، استاد علوم تحقیقات دینی و استادیار رادیولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا است.وی محقق برجسته ای در زمینه تصویربرداری از مغز پزشکی هسته ای و عصب شناسی بوده است.به طور خاص، تحقیقات وی بر توسعه ردیاب های انتقال دهنده عصبی برای ارزیابی دینداری و همچنین اختلالات عصبی و روانی از جمله افسردگی بالینی، آسیب دیدگی سر، بیماری آلزایمر و پارکینسون متمرکز...